Cork City FC vs Bray Wanderers FC

Irsko -> Premier Division   2v1

Obvykle v úterý dáváme tip na Ligu mistrů, ale tento týden je v tomto ohledu fotbalový půst. Celkově nabídka nám dosti řídne, ale to nás nemůže zastavit. Cork City doma hostí Bray a tak se podíváme do naší oblíbené ostrovní soutěže. Ano správně dnes se nám hraje irská nejvyšší soutěž.

 

Cork City

Letos překvapili v Evropské lize, když dokázali v druhém předkole přejít přes švédský Hacken, nakonec jim vystavil stopku belgický Genk. Samozřejmě belgická liga je úplně jinde, ale zůstaňme u Cork City. Právě během pohárů bylo vidět, že Cork nemá domácí soutěž jako prioritu a se silnými soupeři vybojoval pouze 2 body ve 3 zápasech. Minulé kolo bylo jasným důkazem, že Cork jde opět sbírat body, kdy doma smetl Longford 5:2 a udržel aktuální druhou příčku. Domácí mají nejlepší obranu v lize. V 21 zápasech pouze 10 inkasovaných branek, což je méně než 0,5 branky na zápas. Většinu jich inkasuje doma, protože před domácími fanoušky hraje útočný fotbal. V 11 zápasech skóre 24:7, což jsou bezmála tři branky na zápas. Absence Cork City:

brankář Alan Smith (2/0)

záložník John Dunleavy (13/0)

záložník Greg Bolger (vykartován, 18/0) 

S otazníkem jsou: 

obránce Alan Bennett (17/1)

útočník Steven Beattie (20/4)

 

Bray

Hostům se podařilo trošku zmátořit, když v 5 zápasech posbírali 11 bodů. Samozřejmě zásluhu na tom měli hlavně 4 odehrané zápasy doma a se slabšími soupeři. Nyní je čeká jiný kalibr. Bray dokázal vstřelit v 10 zápasech venku pouhé 3 branky a 13 jich inkasovat. Klíčem k tomuto zápasu pro Bray budou venkovní duel proti Dundalk a Derry City, tedy sousedy Cork City ze špičky tabulky. V obou případech prohrál Bray 0:1, což jen dokladuje i průměr inkasovaných branek na venkovní zápas 1,3. V domácích zápasech je tento průměr ještě o něco nižší 1,23. Bray si je moc dobře vědom síly Cork City a tak se nebude pouštět do žádné bezhlavé ofenzívy.

Absence Bray Wanderers:no info

 

Cork má v této sezóně ty nejvyšší ambice (článek zde) a tak musí doma plně bodovat zejména proti takovým soupeřům jako je Bray. Bray samozřejmě nepřijede odevzdaný, ale jakýkoli jiný výsledek než výhra domácího týmu by byl velkým překvapením. My volíme tip 1 a také -2,5 gólu.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,35 

 

Jan E – verifikován

Tip: -2,5 gólu

Kurz:  1,99