Cork City FC vs. Shamrock Rovers FC

Irsko -> Premier Division

Začátek víkendu nám nabízí naší oblíbenou irskou ligu. Premier Division nám nabízí souboj předních týmů Cork City a Shamrock Rovers. Shamrock vypadl hned v prvním předkole Evropské ligy, za to Cork se probojoval až do třetího kola. Stopku mu vystavil Belgický Gent. Pojďme se podívat na dnešní soupeře.

 

Cork City FC

Top irský tým, který se opět pokouší urvat titul. S 22 odehranými zápasy má na svém kontě 48 bodů a skóre 38:10. 10 inkasovaných branek v 22 zápasech pouze potvrzuje, že Cork disponuje nejlepší obranou v lize. Nyní se nachází na 2. místě, které znamená předkola Evropské ligy. Dundalk má velké bodové i gólové vedení, ale o 2 zápasy navíc a skóre 53:15. O ambicích Cork City pro tento rok jsme již psali zde. Na druhém až čtvrtém místě bude ještě boj o dvě postupová místa a někdo z trojice Cork City, Derry City, Shamrock Rovers si vytáhne Černého Petra. Nejlepší pozici má právě domácí tým, jelikož má 3 zápasy k dobru. Dnešní duel tedy bude pro Cork klíčovým, protože se bude jednat o to, zda bude i nadále stíhat vedoucí Dundalk, nebo se bude ještě obávat o účast v evropských pohárech. Absence Corku pro dnešní zápas:

brankář Alan Smith (0/0)

záložník John Dunleavy (13/0)

S otazníkem jsou:

obránce Alan Bennett (18/1)

záložník Steven Beattie (22/4)

 

Shamrock Rovers FC

Hosté jsou čtvrtým týmem irské ligy. Dnes ale zavítají do Corku, kde se jen stěží vyhrává. Rovers vstřelil v posledních třech zápasech pouze jedinou branku a vypadá to na střelecké trápení, navíc na hřišti favorita. Celkový počet vstřelených branek je 35 v 25 zápasech, což je v průměru 1,4 branky na zápas. Když do toho započítáme domácí zápasy s outsidery, takže se nejedná o příliš silný útok. Na venkovní zápas s týmem nepřicestovali:

brankář Craig Hyland (14/0)

obránce Evan Osam (0/0)

obránce Luke Byrne (1/0)

záložník Gavn Brennan (17/1, opustil klub)

S otazníkem jsou:

záložník Patrick Gregg (25/0)

útočník Sean Boyd (12/4)

 

Setkají se dva top týmy, ale Cork je spíš tým bojující o titul a Rovers o 3. příčku, tj. pohárové umístěná. Navíc silná obrana domácích moc neinkasuje. Pro nás je to jasná volba na výhru domácích. K tomuto faktu nás vede také slušný propad kurzu.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,53