Borussia Dortmund vs. Real Madrid CF

Evropa -> Liga mistrů

V úterý nám Liga mistrů přinese spoustu zajímavých zápasů. Největším tahákem bude souboj mezi Borusií Dortmund a španělským vicemistrem. Oba týmy se v této soutěži pravidelně potkávají.

Oba týmy mají již za sebou první zápasy ve skupině a také s plným bodovým ziskem. Hráči Borrusie vyhráli na hřišti polské Legie 6:0, zato španělský velkoklub se na domácí výhru dost nadřel. Výhra 2:1 nad Sportingem Lisabon, zařídili v samém závěru svými trefami Cristiano Ronaldo a Álváro Morata.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Borrusia Dortmund

Německý klub má za sebou pět kol v domácí soutěži. Zatím s jedním zaváháním na půdě nováčka z Lipska. Současné umístění je 2. místo s 12 body a skóre 16:4. Jedná se o nejlepší útok Bundesligy. Hráči německého celku se prezentují kombinačním a běhavým fotbalem. Přidáme-li k tomu vysunutý pressing, tak mohou lehce dostat i zkušené hráče Realu do úzkých. V této sezóně zatím stále nemohou vlivem zranění nastoupit:

obránce Neven Subotic (0 zápasů 0 gólů)

obránce Erik Durm (0 zápasů 0 gólů)

útočník Marco Reus (0 zápasů 0 gólů)

záložník Sven Bender (0 zápasů 0 gólů)

 

 

 

Real Madrid CF

Loňský vítěz ligy mistrů si zatím vede dobře i v domácí soutěži, do které vstoupil 4 výhrami v řadě. V prvním kole zvítězil na horké půdě Realu Sociedad (článek zde) a pak v tomto tempu pokračoval. Po šesti kolech má na svém kontě 14 bodů a skóre 15:6. Ale v posledních dvou kolech překvapivě remizoval, nejdříve doma s Villarealem 1:1 a poté i na půdě Las Palmas 2:2. Tyto dvě remízy mohou mít na tak silný tým psychologický vliv. Do tohoto zápasu navíc nenastoupí:

záložník Casemiro (4 zápasy 0 gólů)

obránce Marcelo (0 zápasů 0 gólů)

záložník Lucas Silva (0 zápasů 0 gólů)

 

 

Ze skupiny s největší pravděpodobností postoupí dále dnešní rivalové. Sporting ukázal, že Real se dá porazit, ač jim to nevyšlo, tak o to pevně bojovali. Němci doma nenechají nic náhodě, takže by měli doma začít hrát již od prvních minut. Ač je Real silný tým, tak stále ještě ladí formu a na půdě Borrusie se body sbírají velmi těžce. Navíc Cristiano Ronaldo se nezdál být v posledním ligovém zápase 100% v pořádku. Bod pro hosty bude přijatelný, ale podle nás jsou favoritem domácí hráči.

Proto tedy tipujeme, že doma Němci neprohrají. Pro odvážnější se to naskýtá i ostrá jednička.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1X

Kurz: 1,47