HV 71 vs. HC Sparta Praha

Evropa -> HCL

V úterý se nám do nabídky vrací Liga mistrů, kde HV 71 hostí pražskou Spartu, ale nejedná se o pohárovou soutěž pořádanou organizací UEFA, nýbrž o hokejovou Ligu mistrů. Čeká nás 7 odvetných zápasů a my se zaměříme na klání ve Švédsku. První zápas v O2 Aréně zvítězili Švédové 4:2 a mají nakročeno k postupu do čtvrtfinále. Nyní si přiblížíme dnešní soupeře.

logo_whitelogo_whitelogo_whitelogo_white

HV 71

Domácí tým je jedním ze čtyř zástupců své země v LM. V domácí soutěži jsou hráči HV 71 aktuálně na 5. místě. Ve Švédsku je hokej populární sport a i LM se zde chytla více než třeba u nás. Také větší návštěvnosti na stadionech než u nás na tuto soutěž. Za domácí tým nastupují známí hráči jako: Martin Thornberg, Mattias Tedenby či Erik Christensen. Bránu střeží pětadvacetiletý Fredrik Pettersson-Wentzel, který pokukuje po reprezentaci.

 

 

HC Sparta Praha

Jeden ze tří českých zástupců, který má nejhorší výchozí pozici, v domácí soutěži okupuje 7. příčku. Je patrné, že LM není prioritou pražského klubu a spíš ji budou chtít na ledě soupeře dohrát důstojně. Jelikož hlavním cílem je útok na tom umístění, a to při letošní konkurenci Komety či Třince, nebude vůbec lehké.

 

Sečteno a podtrženo Sparta splnila cíl a postoupila ze základní skupiny, nyní je třeba se soustředit na domácí soutěž, která má zatím stále větší prestiž než hokejová LM. Je možné, že některé opory mohou být pro dnešní zápas ušetřeny a šanci dostanou více hokejisté 3. a 4. formací. Proto kurz na domácí 1,65 má hodnotu a my ho bereme.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,67