Paris Saint-Germain F.C. vs. Olympique de Marseille

VS

Čas zápasu:   Říjen 23, 2016   20:45 CET

Francie -> Ligue 1

Neděle nám přináší opět velké množství zápasů. My se zaměříme na francouzskou Ligue 1, kde Paris Saint-Germain F.C. ve 20:45 na stadionu Parc des Princes hostí Olympique de Marseille. Hosté nehrají žádné Evropské poháry a měli dostatek času se takticky připravit na dnešní utkání, tak domácí ve středu porazili v základní skupině Ligy mistrů Basilej 3:0. Ač jsou to 4 dny, tak je možné, že někteří hráči mohou únavu ještě pocit, každopádně nás čeká zajímavý zápas. Pojďme si představit dnešní soupeře.

logo_whitelogo_whitelogo_whitelogo_white

Paris Saint-Germain F.C.

Francouzský mistr se po devíti odehraných kolech drží na špici soutěže, aktuální 3. příčka s 19 body, ztrácí na čelo 4 body. Skóre 19:7. Nejlepší střelec týmu i soutěže je Edison Cavani s devíti přesnými pokusy. Druhý nejlepší střelec Brazilec Lucas se na něj dívá poměrně z dálky s pěti brankami. Pro dnešek nebudou k dipozici:

obránce Presnel Kimpembe (7 zápasů gólů)

záložník Javier Pastore (4 zápasy 0 gólů)

 

 

Olympique de Marseille

Dvanáct bodů za devět kol to není na víc než 12. příčku k tomu skóre 11:10. Dobrou zprávou může být rostoucí forma týmu. Za poslední 3 zápasy 7 bodů. Dnes hosty čeká aspirant na titul a navíc venku. Nejlepším střelcem je Bafetimbi Gomis (6 gólů), který se vrátil zpět do Francie po dvouroční štaci na Britských ostrovech, kde hájil barvy Swansea. To bude hodně složitý zápas a ještě se hosté musejí obejít bez těchto hráčů:

záložník Vainqueur (6 zápasů 0 gólů)

záložník Cabella (7 zápasů 1 gól)

záložník Abou Diaby (2 zápasy 0 gólů)

útočník Romain Alessandrini (0 zápasů 0 gólů)

 

 

Zápas budou velmi pravděpodobně ovládat domácí hráči. Kurz 1,29 na výhru domácího celku pro nás nemá value. Nám se líbí počet branek na zápas tedy +2,5 gólu. Proč? Paris Saint-Germain F.C. má průměr 2,9 branky na zápas a Marseille 2,3 hosté mají venku dokonce průměr 3,8. Navíc oba týmy disponují hráči, kteří mají smrtící zakončení a tedy nepotřebují příliš mnoho šancí ke skórování, proto je tip na branky velmi zajímavý.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,86