RSC Anderlecht vs. KV Mechelen

Belgie -> Jupiler League

Ve středu nám pokračuje dvanácté kolo belgické nejvyšší soutěže zvané Jupiler League. Čeká nás několik zápasů, my si vybrali duel mezi celky Anderlecht a KV Mechelen. Belgická soutěž je velmi vyrovnaná, jelikož při pohledu na tabulku vidíme osmibodový rozdíl mezi prvním a desátým týmem ligy.  Pojďme si přestavit dnešní soupeře.

 

RSC Anderlecht

Domácí o víkendu podlehli úřadujícímu mistrovi z Brugg 2:1 a dnes si musí napravit renomé. Anderlecht s o něco slabším Mechelenem. Aktuálně se Anderlecht nachází na druhé příčce s 21 body a skóre 20:12. To není všechno, protože Anderlecht hraje nejen domácí Jupiler League, ale i Evropskou ligu, kde nyní vedou skupinu C s pěti body. Jenže jejich vedení není dominantní, Anderlecht vede skupinu pouze o skóre před německou Mohučí a francouzským St. Etienne. Nejlepším střelcem domácího celku je Polák Teodorczyk se sedmi přesnými zásahy.

Zatím nejsou známé žádné absence domácího celku.

 

KV Mechelen

Hosté jsou nyní na 10. místě s 15 body a se skóre 15:13. Mechelen měl dobrý vstup do sezóny, ale aktuální forma není ideální. Hosté v posledních pěti zápasech nasbírali pouze 4 body a to se nejednalo o zvlášť silné soupeře. V Bruselu to nevypadá na vůbec jednoduché utkání. Nejlepším střelcem je Francouz Verdier  se šesti brankami.

Aktuální absence nejsou známé.

 

Domácí jsou jako každým rokem favorit na titul a letos tomu nebude jinak, od hostů se čeká klidný střed tabulky. Věříme, že domácí svoji roli favorita naplní a zvítězí. Navíc zdejší soutěž je poměrně gólová. Anderlecht na svém stadionu má průměr 3,8 branky na zápas a hosté celkově 2,5. Předpověď počasí nám říká, že bude pod mrakem, ale nespadne ani kapka, což jedině nasvědčuje gólovému fotbalu. Proto také volíme tip over 2,5.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,50 

 

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,60