SønderjyskE vs Odense Boldklub

Dánsko -> Superliga

Zdravíme opět z oblíbeného Dánska. Superliga nás čeká a v ní další tři utkání. My jsme se zaměřili na zápas mezi SønderjyskE a Odense. SønderjyskE po loňské nejúspěšnější sezóně v historii klubu, kterou zakončilo 2. místem, se kvalifikovalo do Evropské ligy.

 

SønderjyskE

V Evropě se Dánové probíjeli kvalifikací a poráželi jednoho soupeře za druhým. V posledním, tedy čtvrtém kvalifikačním dvojzápase narazili na pražskou Spartu. Dlouho to vypadalo, že hráči SønderjyskE okusí skupinovou fázi Evropské ligy. Nakonec však domácí remíza a prohra 2:3 v Praze znamenali konec v evropských pohárech. O co víc se Dánové bili v Evropě, o to hůře se jim vedlo v domácí soutěži. Nyní, ale jdou výkony vzhůru. Po čtyřech remízách konečně vítězství, venku 3:2. Zápas se nevyvíjel vůbec dobře, jelikož soupeř vedl v poločase 2:0, ale hráči SønderjyskE zabrali a zápas otočili. Nyní, po devíti kolech, desátá příčka, na kontě 8 bodů a skóre 11:16. Ale skóre z posledních čtyř zápasů je 8:7, je vidět tedy velké zlepšení. Navíc domácí mají jedno z menších hřišť tedy gólovějších. Do plného zatížení se již dostal stoper Kees Luijckx, třicetiletý Nizozemec, který mj. hrál ve své domácí lize za Alkmaar či Bredu. Tento navrátilec se postaral o vítězný gól. Absence domácích:

Nejsou známé

 

Odense

Výborný vstup do sezóny, po pěti kolech bez porážky. Poslední čtyři zápasy skóre čtyři prohry v řadě a skóre 2:7. Obrana začala dostávat více a více branek a útok se dokázal prosadit pouze na hřišti slabšího týmu Esbjerg (3:2). Aktuální umístění je 11. příčka ode dna tabulky dělí tým pouze lepší skóre. Trápí se nejlepší střelec Edmundsson (3). V posledních dvou zápasech sbíral žluté karty, takže frustrace je vidět.

Nejsou známé

 

Pokud se chce SønderjyskE vrátit do Evropy, pak musí bezpodmínečně sbírat body, hlavně doma. Dnes jde o souboj celků, ve kterém budou hosté tahat za slabší konec. Navíc domácí v laufu, před svými fanoušky vyhrají s několika gólovým náskokem. Podle nás si hosté jedou na půdu vicemistra pro debakl.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 2,20 

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,92