Toronto Maple Leafs vs. Los Angeles Kings

USA -> NHL

Dnes v noci nám jedna ze sázkařsky nejoblíbenějších soutěží kanadsko-americká NHL nabídne hned několik zápasů. My máme v hledáčku Toronto Maple Leafs a LA Kings. Jedná se o dva rozdílné celky co se týče vyzrálosti mužstva. Domácí mají přestavěné a omlazené mužstvo kolem mladíků Matthews, Nylander, Reilly či Zaitsev. V bráně po loňské sezóně skončili jak Reimer, tak i Bernier. Místo nich přišli Andersen a Enroth. Hosté mají za sebou dvě vítězství Stanley cupu v sezónách 2012 a 2014. Kostra týmu zůstala stejná a tým prožil vrchol a pomalu se bude muset ubírat k přestavbě. Dustin Brown, Devin Setuguchi či Matt Greene.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Toronto Maple Leafs

Domácí tým kolem jedničky draftu Austona Matthewse v letošní sezóně prožívá rozkvět a nyní se drží na 9. příčce s 13 body, skóre je 37:41 a to vše během dvanácti zápasů. Útoku není moc co vytknout, jelikož je produktivní a branky padají, nýbrž obrana inkasuje až zbytečně mnoho. Lídrem kanadského bodování Toronto Maple Leafs je mladý Švéd Nylander, který si drží průměr jednoho bodu na zápas (4+8). Úloha nejlepšího střelce je rozdělena mezi Matthewse a Kadriho, kteří mají oba shodně šest branek.

Mezi zraněnými jsou:

Útočník Matt Hunwick (0+1) – 3. formace spíše defenzivní úkoly

 

 

 

Los Angeles Kings

Králové s dvanácti body na 7. příčce Západní konference, skóre 28:32. Hosté zatím nepředvádějí optimální výkony, velkou zásluhu na tom má také absence Jonathana Quicka. Americký brankář byl zvolen nejužitečnějším hráčem play-off v roce 2012, když King poprvé v nové dekádě vyhráli Stanley cup. V týmu dále sídlí nejlepší obránce NHL, je to Drew Doughty. Ač nemá ani nejvíce branek a ani asistencí, ale jeho herní projev a čtení hry nemá konkurenci. Lídrem kanadského bodování Králů je obránce Alec Martinéz (2+7) s devíti body. Nejlepším střelcem je Tanner Pearson se čtyřmi přesnými zásahy. V bráně nyní působí slovenský brankář Peter Budaj, který byl povolán z farmy po zranění obou brankářů z prvního týmu.

Na listině zraněných jsou:

Útočník Andy Andreoff (0+0) – 3. formace defenzivní povinnosti

Útočník Marian Gáborík (0+0)  – 2. formace, přesilové hry MVP play-off 2014

Obránce Brayden McNabb (2+0) – 1. obranný pár

Brankář Jonathan Quick – týmová jednička, opora týmu

 

Sečteno a potrženo mladíci z Toronta hrají velmi pohledný a rychlý hokej a budou hrát proti pevné tvrzi Králů, kteří si z pěti venkovních zápasů odvezli dva body za výhru v prodloužení v Dallasu. Jinak všechny ostatní body získali Kings doma. Hráči Javorového listu doma z pěti zápasů podlehli pouze Tampe, jinak body zůstali v Air Canada Centre. Přidáme-li k nim klíčové absence, tak se nám jeví nejrozumnější volba neprohra domácího týmu. Pro odvážnější je tu ostrá jednička.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1X

Kurz: 1,60