1. FC Köln vs. SV Darmstadt 98

Německo -> 1. Bundesliga     FREE ČLÁNEK!

Je před námi víkend a tento je zvlášť nabitý. v pátek se rozjela i německá Bundesliga, jedna z nejkvalitnějších evropských soutěží. První zápas byl velkým lákadlem, koncert Bayernu Mnichov, který doma přejel rozdílem třídy Brémy. Zápas skončil výsledkem 6:0. A hned jsme měli možnost vidět i první hattrick sezóny, a nezasloužil se o něj nikdo jiný než bombarďák Lewandowski. My se nyní blíže zaměříme na zápas v Kolíně nad Rýnem, kam přijede tým Darmstadt.

 

Kolín nad Rýnem

Konečné umístění v loňské sezóně 9. místo. Čili klidný střed tabulky. Nijak zvlášť neexcelovali doma ani venku. Kolín měl vcelku povedenou přípravu z 8 zápasů pouze 2 prohry. Po té hladká výhra 7:0 v poháru nad slabším soupeřem. Samozřejmě z přípravy se toho moc vyčíst nedá, prostě “mistrák“ a přátelák to je jiný fotbal. Z nově příchozích stojí za zmínku:

Sehrou Guirassy – mladý dvacetiletý útočník z francouzského Lille

Marco Höger – střední záložník, který přišel z Schalke 04

 

Z odchozích to byli hráči:

Yannick Gerhardt – mladý dvaadvacetiletý záložník odešel do Wolfsburgu za 13 mil. liber

Kevin Vogt – další záložník a ten odešel do Hoffenhaimu

 

Darmstadt

Loňskou sezónu zakončili na 14. místě dva příčky nad hranicí sestupu. Toto umístění s sebou také přineslo nutné změny, aby uhájili Bundesligovou příslušnost i pro tuto sezónu. To už můžeme vidět na přípravných zápasech. Celkové pojetí hry se změnilo a oproti minulému ročníku se zdá, že nový manažer bude chtít hrát útočnější fotbal. V pouhých 4 přípravných zápasech Darmstadt porazil Haahnlein 22:0, FSV Frankfurt 2:1 a Bursaspor 3:0. Poslední přípravné utkání skončilo 1:1. Je to podstatný rozdíl oproti výsledkům 0:0 z minulé sezóny. Tak dnes se snad máme opět na co těšit.

Příchody všechny do 1 mil Eur:

Immanuel Höhn – obránce (Freiburg)

Michael Esser – brankář (Sturm Graz)

Alexander Milosevic – obránce (Besiktas)

 

Odchody:

Sandro Wagner – útočník (Hoffenhaim) – 2,80 mil Eur

Slobodan Rajkovic – obránce (Palermo) – 1,50 mil Eur

Christian Mathenia – brankář (Hamburk) – 0,80 mil Eur

 

Žádné velké hráčské závany ani v jednom z dnešních soupeřů se v létě nekonaly a první kola sebou ráda přináší různá překvapení. Ovšem pro nás nebude překvapením, že hostující Darmstadt s novým herním stylem hry neprohraje stejně jako tomu bylo i v přípravě

 

Jan E – verifikován

Tip: X2

Kurz: 2,50