Analyzujte prohrané zápasy

Analyzujte prohrané zápasy

Každý kdo vsází tak si dělá analýzy zápasů, týmů, lig, hráčů, apod. A ať je analýza sebelepší, stejně se nějaká ta chybička vloudí. Mnozí si řeknou, „No, zase jeden KO tip/analýza, prostě mi to nejde, peníze jsou pryč a historie se neptá…“ Jenže jak se zlepšit? Důkladnější analýzy? Více informací? Více času investovat do studování předzápasových statistik? Ano, vše to je velmi důležité, ale člověk se učí celý život.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Důležitost historie zápasů

A jak nejlépe se něco v životě naučit? Jednoduché, stačí se poučit z vlastních chyb a snažit se je neopakovat. Chyba je sice chyba a peníze vám již nikdo nevrátí, ale je důležité se podívat kde jste tu chybu udělali. Zejména u fotbalu se říká, že míč je kulatý a tak to prostě chodí. A ano, občas to tak je. Prostě tým má držení míče 68%, střely na bránu jsou 25:2 a přesto prohraje. Většinou se jedná o smůlu, protože soupeř udeřil z jednoho protiútoku a tlaku domácích odolal. Takových zápasů však není mnoho. Po nahlédnutí do historie zápasu většinou zjistíte, že jste něco ve své analýze přehlédli.

 

 

 

Možná to byla absence, možná to byla změna trenéra, možná i fakt, že fanoušci se postavili proti něčemu v klubu (trenérovi, výkonům hráčů, nedávno v Anglii to byli např. ceny Vstupenek). V minulé sezóně po smrti Pavla Srníčka Newcastle United uctil jeho památku 12. ledna v zápase s Manchesterem United. Kurz na výhru domácích byl tehdy 5,00 a nám bylo jasné, že tato událost bude pro domácí extra motivací. A ačkoli Manchester United šel do vedení o dva góly, tak zápas nakonec skončil remízou 3:3. Za Newcastle vyrovnával v 90+2‘ de Jong. Přesně dokázal i to co jsme předpokládali. Domácí bojovali až do posledního dechu.

 

 

I takovéto události mohou tedy mít vliv na konečný výsledek. A jsou to informace, které ze pouhých statistik nevyčtete a které se vám snažíme přinášet v našich článcích. Proto jak jsme již psali v předchozím blogu, “Vsázejte jen to, čemu rozumíte.“ Ačkoli vám budou jiní tvrdit, že historie se neptá a že váš tip byl KO a to je jediné o co jde, tak se nebojte poohlédnout se za zápasem. Studie historie vám zlepší výsledky v budoucnu. A o to nám všem jde.