Anderlecht vs. Gent

Belgie -> Jupiler League – FREE ČLÁNEK!

Dnes večer se podíváme do Bruselu na zápas přemožitele pražské Slavie. Anderlecht dnes hostí svého velkého rivala v bojích o přední pozice v tabulce.

Anderlecht

V minulé sezóně ve skupině v boji o titul nakonec Anderlecht skončil druhý o 5 bodů před třetím Gentem. Tím si zasloužil Anderlecht místo v kvalifikaci Ligy mistrů, kde nejprve postoupili přes nizozemský Heerenven, ale pak narazili na silný Rostov. Rostov teď v týdnu dokonce vyřadil i silný Ajax. Anderlecht se v posledních letech dere opět na špičku evropského fotbalu a tak není divu, že si s Pražany poradil dvakrát 3:0 a zahraje si tak skupinovou fázi Evropské ligy. V domácí soutěži má Anderlecht 2 výhry a 2 remíze, 8 bodů a skóre 9:4. 3 ze 4 zápasů zatím hrál Anderlecht na půdě soupeře. Dnes budou Anderlechtu chybět:

obránce Najar (0 zápasů, 0 gólů)

obránce Nsakala (2 zápasy, 0 gólů)

obránce Obradovic (0 zápasů, 0 gólů)

útočník Kabasele (1 zápas, 0 gólů)

útočník Alvarez (0 zápasů, 0 gólů)

útočník Conte (0 zápasů, 0 gólů)

útočník Okaka (0 zápasů, 0 gólů)

 

Gent

Jak jsme již zmiňovali, tak Gent hraje o Evropskou ligu. V kvalifikaci nejprve vyřadil rumunský FC Viitorul 5:0 doma a v Rumunsku pak postačila je klidnému postupu remíza 0:0. V dalším kole narazil Gent na přemožitele Mladé Boleslavi makedonskou Shkendiji. Doma si Gent poradil s Makedonci 2:0 a v odvetě kdy Shkendija musela útočit, dostala lekci 4:0. V domácí soutěži loňské překvapení Ligy mistrů Gent zatím 2 výhry a 2 remízy stejně jako Anderlecht, jen skóre o něco horších 7:4. Dnes bude Gent bez:

brankář Czekanowicz (0 zápasů)

obránce Soumah (0 zápasů, 0 gólů)

obránce Taravel (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Bruggen (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Matton (3 zápasy, 0 gólů)

záložník Dejaegere (0 zápasů, 0 gólů)

útočník Wikheim (0 zápasů, 0 gólů)

 

Zajímavostí je, že v posledních 4 vzájemných utkáních padli přesně 2 góly. Poslední zápas vyhrál doma Anderlecht, před tím byla remíza v Gentu, vítězství Gentu doma a remíza v Bruselu. Dnes opět můžeme čekat tuhý boj a spíše méně gólů než více, ale góly zde vsázet nebudeme. Podle nás bude rozdíl v tom, že Anderlecht si ve čtvrtek zahrál v poklidu doma se Slávií a Gent přicestoval z Makedonie. Lze zde vsadit i nižší kurz na dvojtip 1X. Vzhledem ke čtvrtku a stoupající kvalitě Anderlechtu si však zde vsadíme na ostrou výhru domácích. Pravděpodobný výsledek 2:0.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 2,25 

 

Dnes mají předplatitelé v článku zde 14 bonus tipů!!!