Austrálie vs. Irák

Svět -> Mistrovství světa kval.

Dne máme den prakticky bez fotbalu. Kluby hrají přátelské zápasy a národní mužstva čeká o nadcházejícím víkendu kvalifikace na Mistrovství světa. Juniorské kvalifikace jsou za na vsázení velmi nebezpečné z důvodu jejich nevyzpytatelnosti. Dnes se však hraje 3. fáze asijské kvalifikace na Mistrovství světa 2018. Nám se v této skupině zápasů nejvíce zamlouvá zápas Austrálie s Irákem. Australský fotbal sledujeme pravidelně a už se těšíme na začátek A-league, která má svůj zahajující zápas již 5 října.

Australská reprezentace podobně jako A-League  je velkém výkonnostním vzestupu. Ne, nedosahuje kvalit evropského fotbalu, ale zápasy na reprezentační úrovni se již vyrovnávají. V rámci přípravy na Euro 2016 si Austrálii pozvala Anglie a na Wembley stadium zvítězili domácí 2:1. Poté v rámci evropského turné sehrála Austrálie dvojzápas s Řeckem a první zápas vyhráli Australané 1:0 a v odvetě podlehli 1:2. Ve druhé fázi kvalifikace na mistrovství světa Austrálie jasně ovládla Skupinu B, kde skončila na prvním místě s 21 body a skóre 29:4. Další týmy skončili v pořadí Jordánsko 16 (21:7), Kyrgyzstán 14 (10:8), Tádžikistán 5 (9:20) a Bangladéš 1 (2:32).

 

Irák je fotbalově kvalitní země. Svůj vrchol zažil tento sport v 80. letech minulého století za režimu Saddama Hussajna. Od té doby válka, embarga, sankce, náboženské rozbroje, atd. tento sport téměř zahubili. Dnes je to spíš malý zázrak, že tento sport stále navzdory nedostatečné podpoře ze strany státních institucí stále přežívá. V druhém fázi kvalifikace byl Irák dokonce druhý ve skupině o pouhé dva body za Thajskem.

Dnes v Perthu jsou domácí velcí favorité, kurz tomu odpovídá a my s tím jen souhlasíme.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,35