Copa Sudamericana

Copa Sudamericana

Je fotbalová soutěž hrající se v Jižní Americe od roku 2002. Tato soutěž probíhá v rámci fotbalové organizace CONMEBOL (španělsky: CONfederación SudaMEricana de FútBOL). Tato soutěž nahradila své předchůdce Copa Merconorte a Copa Mercosur, tedy spojila dvě soutěže v jednu. Podobně jako v Evropě Pohár vítězů poháru a Pohár UEFA jsou dnes spojeny v Evropské lize (Europa League).  Probíhá vyřazovací formou, kde na začátku startuje 47 týmů. Všechny země nemají stejný díl zastoupení.

 

Dominují dvě největší fotbalové ligy:

Brazilci hrající s osmi mužstvy.  

Argentinci se šesti mančafty.

Ostatní země (Bolívie, Chile, Kolumbie, Ekvádor, Paraguay, Peru, Uruguay, Venezuela) jsou rovnoměrně zastoupené po čtyřech.

No a posledním týmem, který nám chybí, je loňský vítěz.

 

Jednoznačně nejúspěšnější jsou týmy Argentiny.

 Suda_America_table

 

Týmy za kvalifikaci do této soutěže získají bonus $400.000. Dále v soutěži za každý domácí zápas dostanou týmy $90.000. Organizace CONMEBOL navíc dává vítězi soutěže extra bonus $500.000. Pro zajímavost vítěz Evropské ligy v roce 2015 získal bonus €6.500.000 a UEFA přislíbila, že bonusy ještě do roku 2018 o 65% navýší.

 

Již v úvodu jsme přirovnali tuto soutěž k Evropské lize a to platí i z pohledu sázkařského, protože má některé společné znaky:

 

Kurzy jako u EL neodpovídají skutečnosti.

Hrát nízké kurzy v této soutěži je sebevražda, protože soutěž je velmi nevyzpytatelná.

Je druhá zdejší nejprestižnější ve zdejších končinách stejně tak jako EL na starém kontinentu.

Také probíhá během ostatních ligových utkání.

Tzv. prize money jsou z hlediska klubů místy druhořadé

 

Sečteno a podtrženo, nevyzpytatelná soutěž se špatně vypsanými kurzy. Zde se dají dobře potrestat bookmakeři. Dá-li v této lize něco vsázet, tak vysoké kurzy. Jelikož kdo ji sleduje, dokáže jich najít hodně. Jedna ze stránek na Facebooku, která se specializuje na vysoké kurzy je stránka High Odds

I my budeme tuto soutěž pro vás sledovat a v případě zajímavých utkání vám nějaké zajímavé tipy doporučíme.