Brighton F.C. vs. Rotherham United F.C.

Anglie -> Championship     Pro předplatitele!

Dnes máme před sebou pár zajímavých zápasů v rámci anglického Championshipu. Jako první jsme si vybrali zápas Brighton & Hove Albion F.C., který i tento rok má postupové ambice. V minulém ročníku Chanpionshipu se Brighton probojoval až do playoff o Premier League. Tým sice ukončil sezónu s 89 body stejně jako Middlesbrough, jenže porovnání vzájemných zápasů posunulo přímo do Premier League druhé Middlesbrough. A tak možná i toto zklamání způsobilo, že hned v semifinále proti Sheffield Wednesday byl Brighton vyřazen. Do této sezóny vstoupili Albion remízou 0:0 na hřišti dalšího aspiranta na postup Derby County. Ve druhém kole si hráči Brightonu v domácí hladce poradili s Nottinghamem 3:0. Dnes budou domácím chybět:

obránce Connor Goldson (0 zápasů, 0 gólů)

obránce Uwe Hünemeier (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Solly March (0 zápasů, 0 gólů)

Otazníkem jsou:

brankář David Stockdale (2 zápasy) brankář číslo 1

záložník Richie Towell (0 zápasů, 0 gólů)

 .

Rotherham je prakticky pravým opakem Brightonu. Minulou sezónu se Rotherham zachránil až v závěru sezóny. Sezónu tým zakončil s 49 body a skóre 53:71 o 9 bodů před 22. sestupujícím Charletonem. Jednu chvíli se Rotherham pohyboval i v sestupových vodách, ale i v této sezóně jej můžeme vidět v Championshipu. Nicméně ani vstup do této sezóny není nikterak oslnivý. První zápas byla domácí remíze s Wolves 2:2, ale ve druhém zápase již hráči dali vzpomenout na výkony z minul= sezóny prohrou na hřišti Aston Villy 0:3. Absece na straně hostů:

obránce Greg Halford (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Lee Frecklington (1 zápas, 0 gólů) kapitán

záložník Jake Forster-Caskey (2 zápasy, 0 gólů) na hostování z Brightonu

záložník Aymen Belaid (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Joe Newell (0 zápasů, 0 gólů)

útočník Jonson Clarke-Harris (0 zápasů, 0 gólů)

Otazníkem je:

obránce Kirk Broadfoot (1 zápas, 0 gólů)

 

Brighton dma bude v této sezóně vždy favoritem, ale když vezmeme v potaz i absence, pak se dle nás jedná o jednoznačnou záležitost. Jak už to však v Championshipu bývá, tak v posledním kole oba týmy zažili tří gólové zápasy. Dnes tedy můžeme čekat těsnější vítězství domácích a tak raději nebudeme tipovat plusové góly, protože na +1,5 gólu je kurz 1,25 a +2,5 gólu je sice 1,85, ale je to přesně hraniční pro takovýto zápas. Hlavním úkolem Rotherhamu bude si z Brightonu odvézt alespoň bod a tak nemůžeme čekat silné ofenzivní snažení ze strany hostí.

 

 

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,47