Dinamo Zagreb vs. RB Salzburg

Evropa -> Liga mistrů       Free článek!

Další dnešní duel jsme vybrali z kvalifikace o Ligu mistrů. Dinamo Zagreb ve finále kvalifikace v prvním zápase přivítá rakouského mistra. V předchozích kolech vyřadilo Dinamo makedonský Vardar a poté gruzínské Dinamo Tbilisi. V minulém ročníku Ligy mistrů ve skupinové fázi hned v prvním zápase Zagreb zaskočil doma Arsenal 2:1. Byli to sice jediné body, které chorvatský tým získal, ale i tak to byla ukázka, jak nebezpečný umí být. Bayern Mnichov i Olympiacos Pireus byly již nad jeho síly. Před sezónou prodal klub útočníka Marka Pijacu za 23 milionů Eur do Juventusu. V domácí soutěži v této sezóně odehrál 5 zápasů a s 13 body a skóre 12:3 vede tabulku 1. NHL. Jediným zaváháním byla remíza doma s Belupem 1:1 těsně před odletem do Tbilisi. Dnes budou domácím chybět:

brankář Jezina (1/0)

obránce Leskovic (0/0)

obránce Pivaric (1/0)

obránce Sosa (3/0)

obránce Gonzalo (0/0)

záložník Ademi (0/0)

S otazníkem je:

záložník Machado (1/0)

Red Bull je dlouhodobě nejlepší tým v Rakousku. Minulou sezónu vyhrál rakouskou Tipico Bundesligu už „jen“ o 9 bodů. V minulém ročníku Ligy mistrů vypadl Salzburg již ve třetím předkole, tedy semifinále se Švédským Malmo FF. V tomto ročníku zatím Salzburg vyřadil lotyšský klub FK Liepaja a poté albánské Partizani. RB Salzburg je pravidelný účastníkem evropských pohárů zejména proto, že v Rakousku neměl pár let velkou konkurenci. V Evropské lize však minulý rok ztroskotal ve finále kvalifikace na běloruském Dinamu Minsk. Dnes budou hostů chybět:

obránce Miranda (0/0)

záložník Reinhold Yabo (0/0)

záložník Rzatkowski (2/0)

záložník Leitgeb (0/0)

útočník Reyna Serna Jose Yordy (2/0)

útočník Hwang (0/0)

útočník Smail Prevljak (0/0)

 

V dnešním zápas jde o hodně a tak asi nemůžeme čekat mnoho gólů, klidně i výsledek 0:0. My věříme, že kvalita je na domácí straně a tak neprohra domácích se nám jeví jako dobrá volba.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1X

Kurz: 1,41