Burnley FC vs. Watford FC

Anglie -> Premier League

Dnešní dohrávka v Anglii je zápas mezi nováčkem Premier League Burnley a v tomto ročníku zatím nevyzpytatelným Watfordem. Ani jeden z těchto klubů nemá ty nejvyšší ambice a pro Burnley bude úkol číslo jedna udržení Premier League.

 

logo_white logo_white logo_white logo_white

Burnley FC

Tým Burnley postoupil do nejvyšší anglické soutěže po neskutečné jízdě v Championshipu. V minulé sezóně skončil na prvním místě s 93 body o 4 před Middlesbrough a Brightonem a v posledních třech kolech neztratil ani bod. Zatímco oba aspiranti na postup pouze remizovali. Tým s nejlepší gólovou Championshipu vstoupil i do této sezóny v Premier League tak, jak se na nováčka sluší a patří. V prvním kole sice domácí prohra se Swansea, ale hned v druhém kole si dali hráči reparát a před domácími fans získali skalp Liverpoolu 2:0. Celková gólová bilance Burnley je 3:8, tedy ve 4 zápasech pouze jediný gól. Jenže je třeba se podívat na soupeře a těmi byli již zmíněná doma Swansea a pak dva venkovní zápasy na Stamford Bridge proti Chelsea 0:3 a v Leicesteru 0:3. Třetí vstřelený gól přišel doma proti Hullu, tedy proti dalšímu, velmi obranně laděnému nováčkovi. Absence Burnley:

útočník Andre Gray (suspendován, 5 zápasů, 1 gól)

útočník Ashley Barnes (0 zápasů, 0 gólů)

 

 

 

Watford FC

Je to tým, který umí překvapit, zejména pak doma. V minulé sezóně Premier League skončil na 13. místě v poklidném středu tabulky s náskokem 8 bodů před sestupujícím týmem Newcastle United. Do této sezóny vstoupil tým vlažně remízou a půdě Southamptonu 1:1. Dona prohrál jen těsně s Chelsea 1:2 a s Arsenalem 1:3. V posledních dvou kolech však již získal 6 bodů za venkovní výhru 4:2 nad West Hamem a domácí výhrou nad Manchesterem United 3:1. Dnešní absence nové akvizice Daryla Janmaata z Newcastle United bude na hřišti asi cítit nejvíce. Dnešními absencemi Watfordu budou:

obránce Daryl Janmaat (3 zápasy, 0 gólů)

útočník Jerome Sinclair (0 zápasů, 0 gólů)

útočník Stefano Osaka (1 zápas, 0 gólů)

S otazníkem jsou:

obránce Jose Halebas (5 zápasů, 1 gól)

obránce Younes Kaboul (2 zápasy, 0 gólů)

  

Klíčem k dnešnímu zápasu je právě absence útočníka Burnley Andre Graye. Kdo je Andre Grey? Snajpr, který v minulé sezóně Championshipu získal korunu krále střelců s 25 góly! Proč bude dnes chybět? V pátek mu byl udělen 4 zápasový trest kvůli homofobním Tweetům z roku 2012! V té době hrál ještě za bývalý, dnes již rozpuštěný klub, Hinckley United FC v Conference North, tedy mimo federaci FA. Více na toto téma najdete v angličtině zde a zde. Dle nás má Watford silný tým a Burnley bude mít problém se udržet v Premier League. Ani federace FA není zdá se pro. Jistější sázka je neprohra hostů v kurzu okolo 1,40, ale my si myslíme, že Watford gól vstřelí a Burnley se bude směrem dopředu i v tomto zápase trápit. Takže náš tip je výhra hostů.

 

Jan E – verifikován

Tip: 2

Kurz: 2,50