Lech Poznaň vs Arka Gdynia

Polsko -> Ekstraklasa

Nedělní dohrávky ligových zápasů nám nabízí řadu vyrovnaných duelů. Mnohé týmy čekají v týdnu evropská pohárová utkání. Lech Poznaň se však do Evropy nekvalifikoval, protože v minulém ročníku Ekstraklasy skončil až na 7. místě, 9 bodů za čtvrtkou Crakovií.

 

Lech Poznaň

Tým má vždy vysoké ambice a bojuje o umístění na pohárových místech. Závěr minulého ročníku ves skupině o titul Lech nezvládl. Ve skupině o titul v posledních 5 zápasech získal pouze 4 body za 1 vítězství a 1 remízu. V této sezóně tedy hraje pouze domácí soutěže. Do nového ročníku Ekstraklasy vstoupil Lech rozpačitě. V prvních 4 kolech získal tým pouze jediný bod za úvodní remízu na hřišti Slasku 0:0. V předsezónním super poháru však Lech naznačil, že opět bude mít velké ambice, když porazil Legii 4:1. V posledních 5 zápasech prohrál pouze 1 v posledním kole na hřišti Lechie 1:2. Doma má Lech sérii 3 vítězství v řadě: Cracovia 2:1, Pista 2:0 a Pogon 3:1. Absence na straně Lechu Poznaň:

obránce Dudka (0/0)

útočník Nielsen (5/0)

S otazníkem jsou:

obránce Gunmy (6/0)

Arajuui (6/0)

Makuszewski (8/0)

 

Arka Gdynia

Nováček Ekstraklasy, který v minulé sezóně spolu s Plockem dominovali polskou 1. ligu. Arka skončila sezónu s 69 body a skóre 60:29. Druhý Plock měl 63 bodů a skóre 51:28. Třetí Sosnowiec získal již pouze 52 bodů a skóre 53:53. Do své první sezóny v Ekstraklase vstoupil tým přesně tak, jak by se od nováčka dalo čekat a tak je v současné době na 5. místě s 16 body a skóre 14:9. Doma Arka dominuje a na hřištích soupeřů dokonce tým získal i cenný skalp v podobě porážky varšavské Legie 3:1. Byly to však jediné body ze 4 utkání na hřištích soupeřů a zápas byl přesně mezi dvěma zápasy Legie s Dundalkem v kvalifikaci o Ligu mistrů. Dnešní absence Arky Gdynia:

záložník Kakoko (5/1)

záložník Vinicius (7/3) top střelec

záložník Nalepa (0/0)

 

Lech má skóre pouze 9:12, ale jeho forma stoupá. Arka naopak nemá dobrou bilanci na hřištích soupeřů a jako u všech nováčků se bude s postupem sezóny forma z úvodu vytrácet. Vzhledem k tomu, že Lech má průměr 1 vstřelený gól na zápas, tak nebudeme tipovat počet vstřelených gólů. Podle nás si ale Lech svou formu proti papírově slabšímu soupeři udrží a zvítězí.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,76