Detroit Red Wings vs. Edmonton Oilers

VS

Čas zápasu:   Listopad 06, 2016   23:00 CET

USA -> NHL

Jako každý víkend odehrává se NHL pro běžného diváka v přijatelnějším čase tedy ještě před půlnocí. Dnes Detroit Red Wings hostí Edmonton Oilers a máme se opravdu na co těšit. Jedná se o dva omlazené kádry. Na jedné straně Adnreas Athanasiou, Dylan Larkin, Riley Sheahan či Petr Mrázek. Na druhé straně Connor McDavid, Leon Draisaitl, Ryan Nugent-Hopkins či Anton Slepyshev. Pojďme si přiblížit aktuální situaci jednotlivých týmů.

logo_whitelogo_whitelogo_whitelogo_white

Detroit Red Wings

Domácí jsou aktuálně na 7. místě s 13 body a skóre 34:33. Aktuální forma týmu není příliš dobrá, tři body z posledních pěti utkání mluví za vše. Ruku v ruce s formou týmu jdou i výkony brankáře Mrázka, který bude pravděpodobně pro tento zápas na lavičce a do branky se postaví zkušený Jimmy Howard, který začal letošní sezónu jako dvojka. Avšak během několika zápasů do kterých nastoupil předvedl parádní výkon a dovedl Rudá křídla k vítězství. Pro dnešní zápas mít Detroit Red Wings k dispozici:

Útočník Thomas Vanek (4+4) – 2. formace

Útočník Tomáš Jurčo (0+0) – 3. formace

Obránce Vili Saalijarvi (0+0) – farma

Útočník Joe Vitale (0+0) – farma

Obránce Dan Renouf (0+0)  – farma

Otazník visí nad:

Útočník Tomáš Nosek (0+0) – 4. formance

Útočník Johan Franzén (0+0) – dlouhodobě zraněný

 

 

Edmonton Oilers

Hosté se sice stále drží na špici soutěže s 15 body a skóre 34:27. Po sériích výher přišly tři porážky a uvidíme, zda mladý a méně zkušený tým dokáže tuto pasáž obstát a navázat na výkony, kterými vlétl do letošního ročníku NHL. Bodový půst McDavida jako by opanoval všechny jeho spoluhráče a navíc týmu se nedaří využívat přesilovky. Pouze jedna využitá za poslední 3 zápasy je opravdu slabá bilance. 

Vlivem zranění nemohou nastoupit:

Obránce Mark Fayne (0+1) – farma

Obránce Brandon Davidson (0+0) – 3. obranný pár

Obránce Drake Caggiula (0+0) – farma

Útočník Iiro Pakarinen (0+0) – 3. formace

Útočník Matt Hendricks (0+0) – 4. formace

S otazníkem jsou starty:

Útočník Jesse Puljujarvi (1+2) – 3. formace

Obránce Kriss Russel (0+3) – 2. obranný pár

 

Dnes nad ránem Olejáři porazil po nájezdech 4:3 Ostrovany z New Yorku. Navíc je dnes čeká další těžký zápas a to v Městě motorů, Detroitu. Hosté nebudou mít moc času na odpočinek, jelikož pauza mezi koncem zápasu a začátkem dalšího není ani 20 hodin, když k tomu přidáme ještě několik hodin strávených cestováním v letadle či autobusu, tak pro kvalitní spánek opravdu čas nezbývá. Za to domácí tým měl dost času na to se připravit fyzicky i takticky na svého dnešního soupeře a k přetržení šňůry čtyř proher bude domácí zápas s Edmontonem tou pravou příležitostí. Proto volíme tip 1, stejně jako včera na Montreal, článek zde.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 2,10