FC Baník Ostrava vs SFC Opava

Česká rep. -> fotbalová národní liga

Po včerejším překvapivém výsledku zde máme opět jeden zápas Fotbalové národní ligy. Jedná se o velmi napínavé moravskoslezské derby. Opava má dokonce i název Slezsko ve svém jménu, ale pro zkrácení se nazývají SFC (Slezský FC).

 

FC Baník Ostrava

Tým, který se minulý rok v nejvyšší české soutěži potýkal s finančními problémy a v zimní přestávce klub změnil majitele. Celé jaro se de facto připravoval na tuto sezónu Fotbalové národní ligy. Ostrava vstoupila do této sezóny remízou ve Znojmu 1:1, domácí otočka s Třincem 2:1 (článek zde), zápas v Ústí byl jasnou záležitostí 3:0, doma Frýdek Místek 2:1. Poslední zápas ve Vlašimi Ostrava dokonce tahala za kratší konec, ale odvezla si alespoň bod za remízu 1:1. Baník Ostrava tedy vstupuje do tohoto zápasu s 11 body a skóre 9:4.

 

Slezský FC Opava

Jak tento klub píše na svých stránkách: „Bitva podzimu je tady!“ Že Slezský FC bere tento zápas opravdu vážně, to by bylo podcenění. V tomto Slezském derby budou hráči Opavy bojovat na 110%. Opava má navíc v této sezóně vysoké ambice o čemž svědčí i fakt, že trenér Skuhravý odmítl nabídku trénovat pražskou Duklu. V dresu Baníku navíc nastoupí brankář Petr Vašek, který ještě minulý rok oblékal dres Opavy. Další ex hráč Opavy, který v tomto klubu vyrostl je Tomáš Mičola. Prostě postavení v tabulce nehrají zde roli, jde o derby nejvyšší úrovně. Fakt, že Opava stejně jako Baník má v této sezóně stejně bodů (11) a skóre jen o dva vstřelené góly lepší (11:4), jen přidává na vyrovnanosti.

 

Naposledy se tyto dva týmy potkaly v poháru před sedmy lety a skóre bylo 1:1. Baník postoupil až na penalty. Dnes je na obou stranách větší útočná síla a tak i gólů bychom měli vidět víc. Kurzy na Ostravu jsou těsně nad hranicí 1,50, ale my nemyslíme, že y měli domácí být tak velkými favority. Proto je naší volbou nerprohra hostů X2. I gólů bychom měli vidět víc, a tak +2,5 gólu je druhý tip.

 

Jan E – verifikován

Tip: X2

Kurz: 2,20 

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,90