FC Zbrojovka Brno vs. AC Sparta Praha

Česká rep. -> ePojisteni.cz 1. liga

Je tu nedělní odpoledne s ním i zápasy české nejvyšší soutěže. Z tria evropských účastníků, kteří dnes hrají, se zaměříme na zápas celků Zbrojovka Brno a Sparta Praha. Oba týmy neměli do nedávno nijak oslnivou formu, zatím co v Brně se nic nezměnilo, zato v Praze se děly věci. Odvolání hlavního trenéra a s novým se hráči začali více snažit. Domácí evropská výhra proti milánskému Interu nám ukázala, co Sparta dokáže. Více o dění ve Spartě zde.

logo_white logo_white logo_white logo_white

FC Zbrojovka Brno

Tým z moravské metropole zatím neprožívá vůbec povedenou sezónu. Sedm odehraných zápasů 13. příčka se 7 body a skóre 5:9. Jedná se o jeden z nejhorších útoků ligy. Zbrojovka dokázala zvítězit pouze jednou a to doma proti Slovácku nejtěsnějším výsledkem 1:0. Nejlepším střelcem domácích je Michal Škoda se třemi brankami. Jan Polák, záložník s bundesligovými zkušenostmi, zatím nevnesl oživení do hry Brňanů.

Svatopluk Habanec se bude muset pro tento zápas obejít bez:

Absence nejsou známé

 

 

 

AC Sparta Praha

Letenští ožili v zápase Evropské ligy a mělo by se to promítnout i do domácí soutěže. Pražané jedou do Brna, kde pravidelně bodují, výjimkou je poslední střetnutí těchto dvou celků. Přetlak na pozici útočníků (Lafata, Půlkráb, Juliš, Kadlec) hráči musejí opravdu makat, aby se probojovali do sestavy. Velmi dobře ve čtvrtek zahrálo mladé trio Sáček – Holzer – Čermák. Nezapomeňme opomenout Václava Kadlece, který vstřelil dvě branky. Trenér hostí David Holoubek bude pro tento zápas postrádat:

Absence nejsou známé

 

 

Oživená Sparta zavítá na půdu trápící se Zbrojovky. Hosté pod novým trenérem, který může být hlavním trenérem A-týmu, pokud budou výsledky. Hráči nabuzení výhrou nad slavným Interem Milán se budou prát o svá místa v sestavě. Předpokládáme aktivní fotbal ze strany hostí. Proto tip 2. Tip na góly je příliš rizikový a tomu se raději vyhneme.

 

Jan E – verifikován

Tip: 2

Kurz: 1,65