Francie vs. Bulharsko

Svět -> Mistrovství světa – kvalifikace

Je tu pátek a dnes máme menší pauzu od ligového fotbalu, čekají nás totiž kvalifikační zápasy na Mistrovství světa. My se blíže podíváme na zápas Francie s Bulharskem. Nemůžeme vycházet ze vzájemných zápasů, jelikož poslední tyto dvě mužstva spolu odehráli na Mistrovství Evropy v roce 1996. Nyní se blíže podíváme na naše dnešní soupeře.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Francie

Na domácím šampionátu, kde byli největšími favority hráči ze země galského kohouta, bohužel pohořeli. První zápas kvalifikace na půdě nepříjemného východního soupeře z Běloruska pouze 0:0. Dnes je načase získat plný počet bodů. Tým je plný skvělých hráčů Pogba, Griezmann, Gameiro či Prayet. Francii patří mezi světovou fotbalovou špičku a pravděpodobně nebude na MS chybět. Mimo hru pro tento zápas budou:

 

obránce Adil Rami (32 zápasů, 1 gól)

obránce Patrice Evra (80 zápasů, 0 gólů)

obránce Mamadou Skakho (28 zápasů, 2 góly)

záložník Morgan Schneiderlin (15 zápasů, 0 gólů)

záložník Lassana Diarra (34 zápasů, 0 gólů)

útočník Olivier Giroud (57 zápasů, 21 gólů) – 2. nejlepší střelec

útočník Karim Benzema (87 zápasů, 27 gólů) – nejlepší střelec

útočník Alexander Laccazette (10 zápasů, 1 gól)

 

 

Bulharsko

Hosté patří spíše mezi outsidery ve skupině, ač jsou po prvním kole na první příčce. Díky domácí výhře nad Lucemburskem ve velmi gólovém zápase zvítězili 4:3. Samozřejmě stát se může všechno míč je kulatý a fotbal je hra, ovšem ve skupině s Francií, Nizozemskem a Švédskem, se bude o postupové místo velmi těžko bojovat.

Hosté přijeli do Francie bez:

obránce Yordan Minev (24 zápasů, 0 gólů)

obránce Nikolaj Bodurov (35 zápasů, 1 gól)

útočník Ventsislav Hristov (8 zápasů ,1 gól)

útočník Spas Delev (12 zápasů, 0 gólů)

 

 

Sečteno a podtrženo domácí potřebují body jako sůl a ztratit je doma právě s Bulharskem by mohlo mít na konci vyrovnané skupiny fatální následky. I přes absence několika členů základní sestavy se není čeho obávat, Francie má široký a silný kádr. Navíc pro hráče jako Gameiro či Griezmann to může být další šance jak se na mezinárodní úrovni předvést.

Očekáváme výhru domácích, ale kurz je příliš nízký. Hosté ač přijedou do Francie bránit, tak proti domácí kvalitě to budou mít velice obtížné. Vždyť dostali 3 branky doma od Lucemburska. A dnes tomu pravděpodobně nebude jinak, proto volíme tip na počet branek.

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,50