Belgie vs. Bosna a Hercegovina

Svět -> Mistrovství světa

Dnes nás čeká pěkná porce kvalifikačních zápasů. My se podíváme do Belgie, která hostí Bosnu a Hercegovinu. Poslední vzájemné zápasy spolu tyto dva celky sehrály v kvalifikaci na EURO ve Francii. Doma se ještě Bosně podařilo získat bod za remízu 1:1, ale v Belgii už úřadovali domácí a zvítězili 3:1. Nyní si přiblížíme dnešní soupeře.

Belgie

Belgická fotbalová reprezentace je nyní v žebříčku FIFA na 2. místě za Argentinou. Novým asistentem trenéra je uznávaný bývalý francouzský fotbalista Thiery Henry. První kvalifikační zápas vyhráli svěřenci trenéra Roberta Martíneze na Kypru 3:0, když se dvakrát trefil Lukaku  a jednou Carrasco. Právě Lukaku, který má formu i z Premier League (7 zápas 5 gólů), by měl být jednou z velkých zbraní Belgie. Domácí mají tým plný známých jmen, tento zápas se můžeme těšit na Hazarda, Carrasca, Lukaka či Courtoise.

Chybět budou:

obránce Thomas Vermaelen (58 zápasů, 1 gól)

obránce Vincent Kompany (70 zápasů, 4 góly)

obránce Guillame Gillet (22 zápasů, 1 gól)

záložník Radja Nainggolan (26 zápasů, 6 gólů)

záložník Mousa Dembélé (66 zápasů, 5 gólů)

záložník Kevin De Bruyne (46 zápasů, 12 gólů)

 

 

Bosna Hercegovina

Aktuálně jsou hosté na 23. místě žebříčku FIFA. V prvním zápase kvalifikace doma vysoko porazili Estonce 5:0. V týmu jsou také známá jména jako brankář Begovic, záložník Pjanic, či útočník Džeko. Bude to úplně jiný zápas než doma se slabšími Estonci a i bod z Belgie by byl úspěchem. Pro dnešní zápas budou všechny opory hostí připraveny, chybět budou pouze hráči s méně starty:

záložník Muhamed Bešič (26 zápasů, 0 gólů)

záložník Anel Hadžič (13 zápasů, 0 gólů)

záložník Miroslav Stevanovič (12 zápasů, 1 gól)

 

Podávíme-li se na tento zápas, tak vidíme zápas mezi zemí, která má velmi kvalitní a široký kádr proti méně kvalitnímu i užšímu výběru. Rudí ďáblové jsou favoritem kvalifikační skupiny H, a proto domácí zápasy mě měly být tříbodové. Věříme, že dnes nebude výjimka a domácí si tři body pohlídají.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,55 

 

 

BONUS TIP JAN E – VERIFIKOVÁN

7.10.2016       Tip  Odds
20:45 Belgie Bosna a Herce 1 1,53
20:45 Francie Bulharsko +2.5 gólu 1,53
19:30 St. Patricks Wexford 1 1,40