ČEZ Motor České Budějovice vs. LHK Jestřábi Prostějov

Česká rep. -> WSM Liga

V pondělí nám nabídka poněkud prořídla, ale i přes to jsme pro vás našli jeden zajímavý zápas. Jedná se o jediné utkání WSM Ligy mezi týmy ČEZ Motor České Budějovice a Jestřábi Prostějov. Máme zde dva celky, které jsou na špici soutěže a mají při stávajících podmínkách reálnou šanci se v play-off probít až do baráže. Pojďme se na ně tedy podívat.

logo_whitelogo_whitelogo_whitelogo_white

 ČEZ Motor České Budějovice

Domácí tým je aktuálně na druhé příčce s 41 body a se skóre 70:42. Motor zatím jako jediný tým neokusil porážku před svými fanoušky, když v devíti domácích duelech osm vyhrál v základní hrací době a jednou po samostatných nájezdech.

Nejlepším střelcem ČEZ Motor České Budějovice je letní posila ze Slavie Miroslav Čermák s deseti góly. Kanadské bodování týmu vede jednadvacetiletý mladík Lukáš Rob, který si drží průměr téměř jednoho bodu za zápas (9+10 v 20 zápasech). Budějovice získali při slávistickém výprodeji obránce Zigu Pavlina. Kreativní slovinský obránce má na svém kontě 16 bodů (5+11).

 

 

LHK Jestřábi Prostějov

Hosté okupují 4. příčku s 38 body a skóre 72:55. Předevčírem Jestřábi doma přišli o všechny body s Litoměřicemi a postarali se tak o menší překvapení kola. Prostějov si navíc venku nevede příliš dobře s bilancí pěti výher a stejného množství porážek.

Nejlepším střelcem týmu LHK Jestřábi Prostějov je kapitán Matěj Venkrbec s 11 brankami. Nejvíce kanadských bodů doposud nasbíral Martin Novák (6+15). Za zmínku stojí také obránce Aleš Holík, posila ze Šumperka, který si vyzkoušel i českou nejvyšší soutěž. V kanadském bodování mezi obránci je na druhém místě (6+9) za již zmiňovaných Žigou Pavlinem.

 

Co si z toho vyvodíme? ČEZ Motor České Budějovice mají rekordní návštěvnost druhé nejvyšší soutěže a také hráči podle toho hrají. Zatím bez porážky před svými příznivci, a to by se nemělo měnit ani po zápase s Prostějovem. Ač hosté mají kvalitní mužstvo, tak dnes budou na hráče Motoru krátcí.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 2,01