RSC Anderlecht vs. K.S.C. Lokeren

Belgie -> Jupiler League

V neděli nám fotbalových zápasů ubývá, ale stále najdeme mnoho zajímavých zápasů. My se nyní podíváme blíže do Belgie, kde Anderlecht hostí Lokeren. Anderlecht čeká v týdnu cesta do Mohuče na čtvrteční zápas Evropské ligy.

logo_white logo_white logo_white logo_white

RSC Anderlecht

Čeští fanoušci si stále jistě pamatují porovnání sil pražské Slávie a tohoto špičkového belgického celku. Dvakrát 3:0 a hotovo. Nebylo o čem. Belgická liga je s českou srovnatelná a tak špičkových několik týmů v této soutěži pravidelně dominuje. Anderlecht je jeden z těchto týmů. S devíti odehranými zápasy je na průběžném 3. místě s 18 body a skóre 18:10. Pouze Kotrjik má o gól víc, tedy 19, ale inkasoval 17 krát. Dnešní 3 body by mohli posunout Anderlecht na průběžné první místo, ale Waregem, který hraje dnes v Gentu, má ještě o 2 body víc. Dnes možná pošetří Anderlecht pár klíčových hráčů. V každém případě se domácí budou muset obejít bez:

obránce Dennis Appiah (6/0)

obránce Andy Najar (0/0)

obránce Obradovic (0/0)

záložník Chipciu (9/1)

 

 

 K.S.C. Lokeren

Tým se nachází na průběžném 11. místě s 10 body a skóre 8:12. Lokeren nepatří mezi belgické top kluby. O tomto svědčí i 11. místo v minulém ročníku Jupiler League. I tak si ale v belgickém systému zahrál ve skupině o Evropskou ligu, kde skončil na druhém místě za Charleroi pouze o skóre. V této sezóně to opět vypadá podobně. Body Lokeren sbírá doma. Venku zatím v 4 zápasech získal jediný bod za remízu na hřišti Waasland Beveren. Dnes přijede Lokeren do Anderlechtu s těmito absencemi:

obránce Carlos (5/0)

záložník Jambor(6/0)

záložník Koen Persoons (0/0)

útočník Straetman (1/0)

S otazníkem jsou:

brankář Boubacar „Copa“ Barry (5)

útočník Patosi (4/0)

 

V posledním domácím zápase Anderlecht prohrál s posledním týmem tabulky Westerlo 1:2. I přes čtvrteční zápas Evropské ligy si dnes Anderlecht nedovolí zápas podcenit a zvítězí. Standardně můžeme čekat i +2,5 gólu.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,40