Švédsko vs Nizozemsko

Svět -> MS 2018 – kval.

V úterý dohrají první kolo kvalifikace všechny týmy. Pro nás je ale nejzajímavější zápas mezi Švédskem a Nizozemskem. Už je to pět let, kdy se tyto celky naposledy utkaly. Jednalo se o kvalifikace, ale „pouze’“ na Mistrovství Evropy. Nyní nás čeká vyšší meta, a tím je Mistrovství světa v Rusku.

 

Švédsko

Pokud se řekne švédský fotbal, tak si asi každý vybaví Zlatana Ibrahimoviče, ikonu švédského fotbalu poslední dekády. A právě po neúspěšném šampionátu ve Francii dal Zlatan reprezentační kariéře navždy sbohem. Tudíž tato severská země se nyní dostává do úplně nové éry, a to bez svého lídra a mentora. Co to může znamenat? Že by někdo přebral jeho roli navíc hned první zápas, tak to je nemyslitelné. Švédsko bude postrádat motor a srdce své hry, což bude jasně vidět na hřišti.

 

Nizozemsko

Tato fotbalová země se otřásá a to proto, že semifinalista Mistrovství světa v 2014 v Brazílii se nedokázala kvalifikovat na EURO 2016. Ve skupině s Českou republikou se dokázali Holanďané umístit až na čtvrté příčce za Tureckem. Což vedlo ve velké nevoli a nyní se tento fotbalový národ chce bez jakéhokoli zaváhání kvalifikovat na MS. Žádné podceňování soupeře ve skupině, viz minulá kvalifikace.

 

Jde o zápas týmu, který ztratil svou legendu a ikonu proti týmu, který prostě musí na MS postoupit. Ačkoli jsou Švédové ve výhodě díky domácímu prostředí, tak ani to na Nizozemce stačit nebude. My volíme tip na neprohru Nizozemců, ale kdo má větší odvahu může vsadit ostrou dvojku.

 

Jan E – verifikován

Tip: X2

Kurz: 1,40

 

Švédsko – pravděpodobná sestava:

Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqist, Augustinsson – Hiljemark, Lewicki, Claesson, Hult – Berg, Guidetti

 

Nizozemsko – pravděpodobná sestava:

Stekelenburg – Janmaat, Bruma, Van Dijks, Willems – Blind, Strootman, Wijnaldum, Klaasen, Berghuis – Janssen