1. SC Znojmo vs. FK Varnsdorf

Česká rep. -> Fotbalová národní liga

Po náročném reprezentačním program přichází den volna a tak dnes máme pouze pár pohárových utkání a jen málo z ligového fotbalu. Znojmo však doma hostí Varnsdorf v rámci 11. kola fotbalové národní ligy.

logo_white logo_white logo_white logo_white

1. SC Znojmo

Po několika sezónách, kdy se tým pokoušel o návrat do nejvyšší české soutěže, současné ePojisteni.cz 1. ligy, to v této sezóně bude mít Znojmo těžké postoupit. Máme zde dva jasné favority a nejsilnější adepty na postup. Jsou jimi Baník Ostrava a Signa Olomouc. V úvodu sezóny se zdálo, že tyto dva týmy možná zapadnou do průměru a zlatého středu tabulky. Po prvních rozpačitých výkonech však tyto týmy přidali na obrátkách. Znojmo také nevstoupilo do sezóny nejlépe, když v prvním kole porazilo Vlašim venku 5:2 (článek zde), ale poté přišli dvě prohry doma s Opavou 0:3 (článek zde) a v Českých Budějovicích 0:1. Mimochodem další dva týmy, které vyhlásili útok na postup. S dalšími soupeři si Znojmo poradilo, nebo minimálně neprohrálo a tak až v posledním kole přišlo klopýtnutí v Praze na Žižkově 0:1.

 

 

FK Varnsdorf

Jedná se o tým, který pro tuto sezónu nemá vysoké ambice a v posledních třech kolech prohrál doma s Olomoucí 0:3, na půdě Sokolova prohra v televizním utkání gólem v posledních minutách 2:3 a naposledy doma s Vlašimí 0:1. Varnsdorf nepatří mezi úplně outsidery soutěže a může překvapit prakticky kohokoliv. V tabulce je sice jedenáctý, ale má pouze o tři body méně než Znojmo. Hlavním úkolem pro tuto sezónu však bude střed tabulky a vyhnout se bojům a záchranu, které zužovali tým minulý podzim. Na sestup to zatím vypadá má Fotbalová národní liga jasné adepty. Varnsdorf mezi tyto nepatří a tak může být v týmu relativně klid. 

 

 

Dnešní utkání rozhodne domácí prostředí, kde Znojmo ztratilo body pouze se silnou Opavou, a velkým překvapením byla remíza s Třincem. V současné formě se přikláníme k výhře domácích s menším počtem gólů. Ale vzhledem k tomu, že v posledních třech domácích zápasech padlo ve Znojmě vždy minimálně +2,5 gólu, výjimkou byla pouze úvodní remíza s Ostravou 1:1, tak se přikláníme raději vsadit na výhru domácích.  

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,70