Bohemians 1905 vs FK Jablonec

Česká republika -> ePojisteni.cz 1. liga

Je pátek a tak začíná ligový fotbal. My se zaměříme na chronologicky poslední zápas české nejvyšší soutěže, a tím je utkání mezi Bohemians 1905 a Jabloncem.

 

Bohemians 1905

Bohemians se nevydařil start české soutěže, když prohrála doma v závěru zápasu s hradeckými Votroky 0:3 ačkoli po většinu zápasu byli domácí lepší. Poté přišla cenná remíza v Plzni 1:1. Ve svém ligovém debutu se v Plzni střelecky prosadil M. Hašek, který je v Bohemians na hostování ze Sparty. Dále domácí prohra se Spartou 0:2. V tomto zápase nemohli nastoupit hráči, kteří jsou na hostování z letenského klubu. No a nakonec prohra 0:2 v Uherském Hradišti proti Slovácku, kde byl zápas velmi vyrovnaný, ale první to tam spadlo domácím a po té přidali druhý gól, když Klokani museli více otevřít obranu a zaměřit se na útočení. Bohemce budou pro dnešní zápas scházet:

obránce Havel (3/0)

útočník Berger (1/0)

 

FK Jablonec

Klub, který poslední léta klub útočí na poháry a není tomu jinak ani letos. Jablonečtí vstoupili do sezóny tak nějak levou nohou, když v poločase prohrávali s nováčkem z Karviné už 1:3. Do druhé půli vyběhli hráči na hřiště jako vyměnění a nasypali Karviné za poločas hned 4 branky a radovali se z vítězství 5:3.

Poté přišlo venkovní utkání s Hradcem, které bylo venkovní pro oba celky, jelikož Hradec hraje v azylu na stadionu Mladé Boleslavi, Baumit zvítězil 2:1. V domácí remíza 2:2 se Slováckem Wágner zahodil v 87. minutě penaltu. Nakonec přišla v posledním kole prohra se Spartou 0:3. Do zápasu nemohl zasáhnout Petr Jiráček, který je na hostování právě ze Sparty. V tomto zápase již byla rozsáhlá marodka a tak slepená sestava na Letné spíše bránila. Dnes bude Jiráček opět k dispozici. Kádr hostí zmítá široká marodka a tak dnes trenér Zdeňko Frťala nemá k dispozici:

brankář Bárta (0/0)

obránce Beneš (2/1)

obránce Kysela (0/0)

záložník Masopust (1/0)

záložník Breda (0/0)

záložník M. Kubista (4/1)

útočník Tecl (0/0)

útočník Doležal (3/2)

 

Tento zápas nemá jasného favorita, zvítězit může kdokoli. Tady bychom doporučovali se sázce na vítěze vyhnout. Jablonecká obrana s 9 obdržených branek za 4 zápasy připomíná spíše cedník. Je to nejhorší obrana v lize společně s Příbramí. Naštěstí tento fakt stíhá kompenzovat nejlepší útok v lize, který ve 4 zápasů dal 9 branek. Což dohromady činí krásný průměr 4,5 gólu na zápas. Domácí obrana na tom není o nic lépe s 8 inkasovanými brankami a pouze jednou vstřelenou. Dohromady 2,3 gólu na zápas. Dnes musí Bohemka doma zabrat, takže čekáme gólovou smršť.

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,84