AC Sparta Praha vs. Sonderjyske

Evropa -> Evropská liga    FREE ČLÁNEK!!!

Většinou se snažíme vyhnout Evropské lize, protože se jedná o velmi nepřehlednou soutěž. Dnes nám však přijde zápas Sparty o něco přehlednější. Sparta v Dánsku předvedla neslaný, nemastný výkon. Obránce Mazuch nám několikrát ukázal, proč byl rád za angažmá ve Spartě. Při podpisu smlouvy sice tvrdil, že měl nabídky i z Anglie, ale rozhodl se raději pro Spartu. V Dánsku nám předvedl, že ani ve Spartě by neměl mít místo v základu jisté. Poslední zápas Sparty na Letné proti Jablonci nám ukázal, že by to dnes mohlo jít. V sestavě se poprvé předvedl Vyacheslav Karavayev, který hru Sparty značně oživil. A budeme doufat, že i dnes tento 21 letý obránce zopakuje svůj výkon proti Jablonci.Sparta Praha dnes nebude mít k dispozici pouze
záložník Matějovský (1/0)

záložník Konaté (4/1) klubový disciplinární trest a přeřazení do juniorky

S otazníkem je:

obránce Brabec (3/0)

 

Dánské Sonderjyske je asi největším překvapením této fáze Evropské ligy. Tým dokázal svým historickým úspěchem v minulé sezóně už překvapit celé Dánsko. Nyní to samé Dánové předvedli už v této kvalifikaci Evropské ligy. I když los k nim byl zatím příznivý. Ve druhém kole kvalifikace změřili síly s norským Strömsgodset, který dokázali doma porazit jen těsně 2:1 a v odvetě 1:2 prohráli a tak postoupili až gólem v prodloužení, který dal útočník Klove v 120. minutě. V dalším kole vyřadili polské Zaglebie domácí výhrou 2:1 a remízou 1:1 v odvetě. Dnes budou Sonderjyske chybět:

obránce Mikel Hedegaard (3/0)

záložník Adama Guira (6/0)

útočník Tommy Bechmann (8/0)

útočník Casper Olesen (3/0)

Dnes můžeme čekat od Sparty podobný fotbal jako s Jabloncem. Tedy držení míče a kombinace a unavování soupeře. Už v Dánsku totiž bylo poznat, že posledních 15 minut dochází domácím síly. A o víkendu s Jabloncem tomu na Letné nebylo jinak. Do 70. minuty bylo skóre 0:0 a konečné skóre 3:0. Sonderjyske je určitě kvalitnější tým než Jablonec, ale Sparta na Letné svou kvalitu potvrdí a nakonec zvítězí a padne i více než jeden gól. Nám však stačí výhra domácích okolo kurzu 1,40.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,41