Český fotbal pro fanoušky? Ano!

Český fotbal pro fanoušky? Ano!

bribeVčera proběhla v deníku Sport zpráva hned o několika soudech na téma korupce ve fotbalu. Tak i my tedy zde přispějeme se svou trochou do mlýna, protože korupce se týká zejména vsázení. A když už ne přímo vsázení, tak minimálně vsázení ovlivňuje jako například poslední kolo nejvyšší české soutěže v minulém ročníku. Fotbalový bossové z „Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?“ se potkali ve středovém kruhu a bylo jasno, jak to bude dál. A tato sestava byla komplet včetně Ivana Horníka, který kdysi dostal za onu kauzu doživotní zákaz aktivit ve fotbale. Nic však není tak horké, jak se uvaří. A tak nakonec Ivánek kamarád dělá sportovního ředitele v Jablonci u „Míry Pelty“.

logo_white logo_white logo_white logo_white

 České duo

V současné době je nejžhavější téma duo Berbr/Damková, mimochodem také oba aktéři v „Ivánku, kamaráde…“, v pondělí prohráli soud s rozhodčím Kordulou ohledně omluvy. Proč se soudili? Protože je to právě show pro diváky. Soudkyně Olga Houžvičková usoudila, že ve svých pozicích by měli konstruktivní kritiku unést, a tak dala za pravdu obhajobě a rozhodčí Kordule se omlouvat nemusí. Ovlivňují zápasy? Podle nás ano. Lze to dokázat? Ne. Lze to vydedukovat a tak se není třeba omlouvat za kritiku.

 

 

Korupční případ v tisku

Další zajímavý případ na straně 6 včerejšího deníku Sport hovoří o tom, že v nižších soutěžích fungoval systém úplatků za tendenční řízení zápasů za cenu 7000 Eur. Jednalo se situaci kde bývalý hráč Chomutova či Sokolova byl požádán, aby využil svých kontaktů mezi hráči a dokázal sjednat předem dohodnuté vývoje zápasů např. +3,5 gólu po 15. minutě. Těchto případů je podle našeho názoru dost a dost. Odhalí se jich jen málo a systém se proti tomu snaží bojovat, co to jde.

 

 

Co se týče dohod mezi fotbalovými šéfy, tak tam podle nás je toto věcí spolupráce týmů jakožto firem. Například Příbram má svou mládežnickou akademii, která zásobuje český fotbal kvalitními hráči. Takže fakt, že Příbram zůstává v nejvyšší soutěži, je výhodou pro celý český fotbal.  Cesty ke splnění tohoto úkolu jsou však občas až krkolomné, jen co je pravda. Rozdíl v rozpočtech mezi první a druhou ligou je propastný. A proto se to děje.

 

Koření fotbalu

Rozhodčí zápasy ovlivňují, to je bezesporný fakt. Důvodů proto může být mnoho, ať už finanční, osobní, nebo zaujetí apod. Na druhou stranu si zase přiznejme, že tyto „křivdy“, chyby, špatně písknuté ofsajdy, nafilmované penalty… O čem bychom se pak u piva bavili? Nám může být jedno kolik, který z fotbalových bafuňářů vydělá peněz. My chceme, aby náš tým vyhrával, a chceme vyhrát naše sázky. Ale nedovedeme si asi ani představit, jak nudná by byla například česká nejvyšší soutěž, kdyby byla rozhodována na 101% přesně. Celkem nuda a debata večer u piva by zela prázdnotou. Takže nám tyto boje o peníze mezi nejvyššími vlastně ten sport zpestřují a díky bohu za ně. Český fotbal pro fanoušky? My říkáme: „Ano!“