Everton FC vs. Crystal Palace FC

Anglie -> Premier League

Dnes máme před sebou předehrávku 7. kola anglické Premier League. Everton hostí Crystal Palace. Domácí celek je rekordmanem v počtu odehraných sezón i nasbíraných bodů v Premier League. Loňská sezóna nebyla pro oba celky nikterak vydařená, ale letos měly oba týmy výborný start, nechali za sebou v tabulce například londýnskou Chelsea.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Everton FC

Aktuálně na 5. místě zajišťující účast v Evropské lize, 13 bodů a skóre 10:4. Obrana je druhá nejlepší v lize. Domácí zatím změřili síly se slabšími soupeři, výjimkou byl londýnský Tottenham, kde remizovali 1:1. Poslední zápas utnul sérii čtyř výher, když Toffees prohráli na hřišti Bournemouth 1:0. Nejlepší střelec domácích Romelu Lukaku se z šesti zápasů dokázal čtyřikrát prosadit a je nejlepším střelcem svého týmu.

Pro dnešní zápas se musí Ronald Koeman obejít bez:

obránce Leighton Baines (5 zápasů 0 gólů)

záložník Darron Gibson (0zápasů 0 gólů)

záložník James McCarthy (2 zápasy 0 gólů)

obránce Tyias Browning (2 zápasy 0 gólů)

obránce Matthew Pennington (0 zápasů 0 gólů)

obránce Muhamed Besic (0 zápasů 0 gólů)

 

 

 

Crystal Palace FC

Hosté nyní okupují 7. příčku za 10 bodů a skóre mají 10:7. Ale nejlépe hráči Crystal Palace odehráli až poslední tři utkání, kdy získali 9 bodů se skóre 9:4. Eagles jsou týmem, který bude mít za cíl udržet ligu popřípadě klidný střed tabulky. Góly se mezi hráče v týmu více rozdělují, a proto zde nemáme nejlepšího střelce ale rovnou trio střelců Stocc Dann, Christian Benteke a James McArthur.

Hosty trápí marodka. Alan Padrew se pro tento zápas nemůže spolehnout na:

útočník Jonathan Benteke (1 zápas 0 gólů)

obránce Scott Dann (5 zápasů 2 góly) – kapitán

obránce Pape Souare (3 zápasy 0 gólů)

útočník Loic Rémy (zápasů 0 gólů)

 

 

Co je zajímavé, že oba celky sehráli všechny své zápasy se stejnými soupeři, ale liverpoolský klub z nich dokázal vybojovat více bodů. Navíc absence dvou klíčových obránců může mít značný vliv na obranu hostí, vezmeme-li v potaz gólový apetit Romela Lukaka. Toffess mají na své straně vyšší kvalitu a domácí prostředí, což by se mělo promítnout do výsledku v zápase a my proto volíme tip na domácí borce.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,73