Současná Sparta? Plno otazníků…

Sparta aktuálně

money-965061_1280Aktuální dění ve Spartě, to je teď téma mnoha diskuzí. Co všichni víme? Vedení letenského klubu po domácí prohře 0:2 v derby se Slávií odvolalo trenéra Zděňka Sčasného. Není to jenom díky této prohře, ale Sparta dlouhodobě nepodávala dobré výkony a v derby vše vygradovalo.

Kdo bude novým trenérem

Dočasný záskok trenér Holoubek z juniorky. Je dočasný? Může a nemusí být, pokud se prokáže dobrými výsledky, tak se klidně může posunout na post trenéra A-týmu. U Jindřicha Trpišovského současné trenéra Slovanu Liberec není ještě úplně jasné, zda ho Liberec do Sparty pustí. Spousty informací v denním tisku jsou jenom tahy šachové partie jednotlivých tiskových oddělení, které mlží nejrůznějšími způsoby.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Trenérem změny teprve začínají, nyní může viset otazník nad některými hráči, zda jejich výkony odpovídají kvalitě, kvůli které byli v minulosti zakoupeni. Hráči pod novým trenérem hrají o místo v základní sestavě. Například bývalý útočník Bednář, který se vrátil do Česka jako výborný útočník, ale přestal na sobě pracovat, přišel pokles fyzičky a tým jej poslal do Příbrami, kde loni ukončil svou kariéru. Pro něj to není až tak hrozné, jelikož si za svou kariéru něco jistě stihl vydělat. Současní členové kádru na tom tak dobře nejsou (kromě Tomáše Rosického) a musí na hřišti nechat duši, aby si udrželi místo v A-týmu Sparty.

Čili pro několik dalších zápasů uvidíme běhavou a ofenzivní Spartu. Hráči jsou nyní dostatečně namotivováni, protože hrají o svoje živobytí a o to jejich celkem lukrativní nebude chtít určitě nikdo přijít. Nikdo z Pražanů nevypustí jediný souboj a nenechá ve vápně volného protihráče.

 

 

 

A co dnes?

Toto vše se velmi pravděpodobně projeví ve čtvrtečním domácím zápase proti Interu Milán. Hosté mají velkou kvalitu, ale tu soustředí hlavně na domácí soutěž a EL mohou odbýti, důkazem toho může být domácí utkání s izraelským celkem H. Beer Sheva, který skončil „překvapivým“ vítězstvím hostí 0:2.

Pokud máš i ty svůj názor na aktuální dění ve Spartě, přidej svůj názor v komentáři pod blogem na Facebooku.