FC Basilej vs Ludogorets Razgrad

Evropa -> Liga mistrů

Je tady úterý a to se nese v duchu zahájení základní částí Ligy mistrů. První zápasy skupinové fáze této evropské soutěže. Jedná se o spoustu zajímavých a vyhecovaných zápasů. My se zaměříme na duel ve Švýcarsku. Do Basileje přijede bulharský mistr Ludogorets. Basilej se kvalifikovala do skupiny Ligy mistrů díky vítězství v domácí lize, za to Bulhaři mají za sebou dosti trnitou cestu, naposledy si dokázali poradit s českým mistrem z Plzně. Díky tomu se kvalifikovali do skupiny a zároveň obdrželi slušnou finanční injekci od UEFA. Jdeme si představit dnešní soupeře.

 

FC Basilej

V lize zatím nepokořena a bez ztráty jediného bodu v 7 zápasech vede tabulku. Skóre 24:5 je vizitka tohoto švýcarského týmu. Za Basilej nastupují také dva čeští reprezentanti: brankář Tomáš Vaclík a obránce Marek Suchý. Pro domácí to bude zápas, ve kterém musejí získat tři body, tedy pokud chtějí nakouknout do vyřazovacích bojů do LM. Navíc hráči jsou v herní pohodě a nejsou unaveni, když hrají pouze jednou týdně. S takovým ligovým náskokem si mohou dovolit pošetřit opory na důležité zápasy LM. Ve švýcarském týmu budou pro tento zápas chybět:

Bez absencí

Otazníkem jsou:

obránce Eder Balanta (7/0)

obránce Adama Traore (6/0)

záložník Zuffi (6/2)

 

PFK Ludogorets Razgrad

Bulhaři mají za sebou vetší porci zápasů, jelikož byli nasazeni do druhého předkola Ligy mistrů. Navíc souběžně s tím hrají i domácí ligu, kde nyní okupují 4. příčku s deseti body.

Hosté musí hrát naplno i v domácí soutěži, protože nemají takový komfortní náskok jako jejich dnešní soupeř. Pro Ludogorets je kvalifikace až do základní skupiny obrovský úspěch. Nyní změří síly s týmy, které jsou kvalitou o dvě třídy výše. Bulharský mistr přicestoval do Basileje bez těchto hráčů:

obránce Cicinho (4/1)

útočník Claudiu Keseru (4/3)

Otazníkem je:

záložník Anicet Abel (2/0)

 

Jaký tip vám dnes doporučíme? Jedničku, tedy výhru domácích. Počet branek nebudeme hrát. Pravděpodobně to bude ze začátku opatrná hra, kdy nakonec domácí zužitkují svoji územní převahu. Máme tu souboj, kde je kvalitativní rozdíl zřejmý na první pohled.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,70