HC Slavia Praha vs HC AZ Havířov

Česká rep. -> WSM Liga

Dnes se můžeme těšit na velkou porci zápasů druhé nejvyšší české soutěže zvané WSM liga. Výsledky jsou zatím docela divoké, gólů padalo dost a tak se opět můžeme dnes těšit na velké souboje. Ten dnešní máte možnost sledovat živě na TV Tipsport zde.

 

HC Slavia Praha

I tento rok se pokusí Slávisté o postup zpět mezi elitu. V minulé sezóně se Slávisté přiblížilli k postupu, kde v baráži o Extraligu skončili o 3 body za Karlovými Vary. Do této sezóny zatím klub vkročil relativně úspěšně. V prvním kole Slávisté jen těsně doma porazili České Budějovice. Po dvou třtinách dokonce prohrávali 2:3, ale dvěma góly ve třetí dokázali Kverka a Šafránek skóre otočit. Do prázdné branky v čase 59:23 upravil Dušek konečné skóre na 5:3. Ve druhém zápase v Benátkách Slávisté opět nezvládli úvodní polovinu zápasu. Na konci druhé třetiny prohrávali 0:2 a nakonec v prodloužení získali druhý bod za vítězství 3:2. Největší hráčské přesuny uskutečnila Slavia v červnu. Do týmu přišli:

útočník Roman Chlouba (z KLH Chomutov)

útočník Martin Kadlec (z SK Kadaň)

útočník Václav Jankovský (z SC Kolín)

útočník Jiří Rys (z BK Mladá Boleslav)

útočník Michal Dragoun (z LHK Jestřábi Prostějov)

útočník Antonín Dušek (z KLH Chomutov)

Kariéru ukončil například Tomáš Micka, ale nebyl zdaleka jediný, kdo Slavii opustil. Slavii opustilo celkem 13 hráčů. S omlazeným kádrem má tedy Slavie opět jen ty nejvyšší ambice v WSM lize.

 

HC AZ Havířov 2010

Klub založený v roce 1928 vzhledem k finančním problémům ukončil svou činnost. V Havířově se však podařilo zachránit mládežnický hokej. Nakonec však prostřednictvím založeného občanského sdružení a s finanční pomocí města se klub zachránil celý a od sezóny 2010/2011 začal hrát 2. ligu. V roce 2012/2013 se klub probojoval do 1. ligy a v minulém ročníku WSM ligy skončil Havířov na 7. místě. V čtvrfinále playoff vyřadil Litoměřice 3:0 na zápasy. Havířov pak podlehl v semifinále Jihlavě 2:4. I do této sezóny vstoupil Havířov nad míru dobře. Doma porazil v úvodu Litoměřice 4:1 a ve druhém kole opět doma Kladno 2:1. Do klubu v září přišli:

útočník David Hrazdíra (z HC Zlín)

útočník Tomas Gres (z HC Vítkovice)

klub naopak v září opustili

obránce Karel Vydra (do HC Valašské Meziříčí)

obránce David Chrobeček (do HC Valašské Meziříčí)

útočník Antonín Pechanec (do HC Zlín)

útočník Jan Maruna (do HC Zlín)

 

V minulé sezóně sérii vzájemných zápasů vyhrál Havířov 3:1. Pouze první utkání před rokem dokázala Slavia doma vyhrát 5:1. Dnes čekáme podobný výsledek, protože Slavia se ponaučila z prvních dvou zápasů. Dnes v úvodu zápasu nezaváhá a utkání dotáhne do úspěšného konce.

 

Pro naše předplatitele jsme dnes připravili přehled skupiny A zítřejší Ligy mistrů zde.

Dnešní fotbalové tipy pro předplatitele najdete zde.

 

 

Tonda Crosček

Tip: 1

Kurz: 1,70