Jeonbuk vs Shanghai SIPG

ASIE -> AFC Liga mistrů

Dnes se podíváme na Dálný východ. Čekají nás čtvrtfinálové odvety asijské Ligy mistrů. Utkají se jihokorejský Jeonbuk a čínský Shanghai SIPG. V krásném středoevropském obědovém čase 12:00. První měření sil skončilo smírně výsledkem 0:0. Ač ze začátku to byla oťukávaná, tak nakonec jsme několik pěkných šancí viděli. Ale jak už to tak ve vyřazovacích bojích bývá, hlavní je neinkasovat, což se tedy oběma týmům povedlo.

 

Jeonbuk

Jihokorejský mistr, který už má letos jistý titul a to s třináctibodovým náskokem. Během devětadvaceti zápasů nebyl jedinkrát poražen. Domácí vsítili pětapadesát branek, na kterých se podílel takřka celý tým. V základní sestavě se objevují dva hráči brazilské národnosti, kteří za tuto sezónu nastřádali dohromady 20 branek. Ohromná výhoda je pro domácí, že už mají sezónu uzavřenou a mohou se koncentrovat pouze na Ligu mistrů. Navíc pokud domácí chtějí postoupit, tak musejí vyhrát, mimo remízy 0:0 není žádná jiná cesta do semifinále než díky domácímu vítězství.

 

Shanghai SIPG

Čínský vicemistr se do hlavní soutěže musel probít přes kvalifikaci. Hosté zatím nedokázali v LM venku vyhrát a odjížděli aspoň se třemi brankami v utkání. Navíc mají ještě před sebou finiš domácí soutěže, kde nyní okupují 4. příčku, která není pohárová. Takže nesmí vypouštět ligu, tím pádem musejí hrát pořád ti nejlepší hráči a čase přijde únava. Přidáme-li k tomu cestování do Jižní Korey, nebude to jednoduchý zápas.

 

Tedy jedná se o souboj týmů, kde každý má své starosti jinde. Korejci jsou v lize už mistrem a soustředí se na LM. Za to Číňané mají ještě trable v podání nepohárového umístění, tudíž musejí ještě zabrat doma. Kvalitativně jde o vcelku vyrovnané soutěže, lehce bych vyzdvihl tu korejskou. Dnes ale bude rozdíl mnohem vyšší. Hráči Shanghaie si přijedou do Jeonbuku pro gólový příspěvek.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,70 

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,86