Jak provést kvalitní analýzu?

Jak se vaří analýza
problem-449365_640

Dnes se opět podíváme trochu do naší kuchyně Ticbetu a jak se vaří analýza. Co všechno potřebujete mít, aby byli vaše tipy co nejpřesnější? Vyjádřeno jedním slovem: Informace. A čím více, tím lépe. Jsou lidé, kteří se o fotbal zajímají okrajově a prostě si vsází pouze favority. Pak jsou lidé, kteří sledují svůj tým a vsází na něj. Někteří sledují jednu nebo více soutěží a vsází jen v těchto soutěžích. To samé platí i o sportech. Naším sportem číslo 1 je fotbal.

I nyní, jak píšeme tento blog, tak po oku sledujeme zápas Championshipu Cardiff vs Leeds a sbíráme informace. Tento zápas nemáme nikde v našich tipech, ani nemáme v tomto zápase svého favorita. Jednoduše anglický Championship patří mezi jednu z našich oblíbených soutěží a tak sledujeme kohokoli, kde zrovna hraje. Třeba v zápase uvidíme nebo uslyšíme něco, co nás bude inspirovat pro další kolo. Nebo taky ne.

 

 

 

Takže všeobecné povědomí o dané soutěži a něco málo o každém soupeři je první základní předpoklad pro kvalitní analýzu. Základní zdroj informací jako ligová tabulka, počet vstřelených gólů a forma v posledních 5 zápasech jsou snadno dohledatelné a to první na co každý, kdo se jen trochu fotbalem zabývá, najde. Mnohým to dokonce i stačí a vsází jen podle toho. Jenže i u této jednoduché tabulky my jdeme o krok dál. U každého ze soupeřů je potřeba tak vyhodnotit počet domácích a venkovních zápasů a k tomu i kvalitu soupeřů. Zejména v prvních 5 kolech je důležité se podívat, zda tým, který j v popředí nebo dokonce vede tabulku, měl opravdu tak dobrou formu nebo zda se jednalo o důsledek „papírově lehčích“ soupeřů.

Mimochodem toto byl přesně případ včerejších kolínských Kozlů, článek zde. Po dvou kolech měl Kolín 4 body  a Freiburg 3. Kolín skóre 2:0 a Freiburg 4:3. Dle statistik by se dalo říci, že se jednalo o velmi vyrovnaný zápas. Jenže Freiburg získal své 3 body vítězstvím nad Mönchengladbachem, který se připravoval na důležitý zápas Ligy mistrů a tak závěr na hřišti Freiburgu tým nezvládl. Včera nováček naše předpoklady potvrdil a v Kolíně prohrál již v prvním poločase 0:3.

 

 

Co sledovat?

Další co je potřeba sledovat jsou logicky absence klíčových hráčů, zejména pak informace, který hráč bude například před velkým zápasem odpočívat apod. Jedna z nejdůležitějších informací na klubové úrovni je situace okolo trenéra. Má trenér na kahánku? Odevzdají hráči na hřišti vše pro trenéra a budou za něj bojovat? Nebo se ho spíše snaží zbavit? Takže není na škodu si přečíst nejnovější zprávy z daného prostředí, země, města apod. Sledování klubového webu je také dost důležité, protože tým může dělat nějakou speciální akci jako slevu na vstupenku, výběr na charitu, podpora různých projektů apod. I toto určí náladu na hřišti a výkony jednotlivých hráčů/týmů.

K napsání kvalitní analýzy tedy potřebujete zdroj informací nebo si je shánět sami. A jak ž to v životě bývá, buď máte čas si veškeré informace dohledat, nebo si musíte někoho najít, kdo to bude dělat za vás A to je přesně to co my nabízíme. Obsáhlý zdroj aktuálních informací ze světa sportu z pohledu sázkaře, nikoli běžného zpravodajství. To je Ticbet.com.

Míč je však kulatý, a ani sebelepší analýza vám nezaručí 100% úspěch. I přesto přejeme ať se vždy jen zelená.