LHK Jestřábi Prostějov vs. HC AZ Havířov

Česká rep. -> WSM liga

Máme tu pondělí a s ním i várku zápasů druhé nejvyšší české hokejové soutěže. V 11. kole WSM ligy Prostějov hostí Havířov a my se nyní blíže podíváme na toto utkání. V posledních dvou ligových střetech se radovali hráči Prostějova, kteří nejprve vyhráli venku 2:0 a dařilo se jim i na domácí půdě 3:1. Starší zápasy nemá cenu zmiňovat, jelikož sestavy obou týmů se od té doby značně změnili a tím pádem mohou být jakákoli starší data zavádějící.

LHK Jestřábi Prostějov

Domácí celek je po deseti odehraných kolech na 3. příčce s 18 body a skóre má 31:31. Jestřábi zatím nebodovali pouze v jediném zápase a to na ledě Litoměřic. V kanadském bodování je nejproduktivnější obránce Aleš Holík, který je na 3. místě (12 bodů) celkového bodování soutěže. Se stejným počtem bodů jako první Dostálek. Dále jsou v první dvacítce hned 4 hráči domácích: Rudovský (9), Venkrbec (9), Luňák (9) a Novák (8). Orli mají doma velice dobrou bilanci, ze 4 zápasů 3 výhry a jedno zaváhání s Ústím v prodloužení.

Sestava z posledního kola:

Neužil (Kantor) – T. Kvapil, A. Holík, D. Kolář, Protivný, V. Zadražil, Šafář – Rudovský, Venkrbec, Luňák – Korhoň, Moskal, M. Novák – Půhoný, J. Káňa, L. Krejčík – Augustin, Hozák, Švec

HC AZ Havířov

Hosté vstoupili do sezóny velmi dobře, během 6 zápasů 4 výhry a dvě prohry, nutno dodat, že prohry se Slávií a Jihlavou. Ale nyní má Havířov čtyř zápasovou sérii proher. V posledním zápase doma s Přerovem už sahali domácí po vítězství, ale padli v prodloužení. Nyní jsou na 10. místě s 13 body a se skóre 21:22. Nejproduktivnějším hráčem je Marek Haas se sedmi body.

Sestava z posledního kola

Laco – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Petran, Dudek – Dvořáček, Haas, Maruna – Kotala, Bednář, Hlinka – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Gřeš, D. Matula, V. Meidl

Jestřábi mají kvalitnější mužstvo a navíc v dobré pohodě. Naposledy doma porazili silný výběr Českých Budějovic 3:1. Zato hosté nyní kupí porážku za porážkou a jen velmi těžce se jim může podařit utnout tuto šňůru na půdě Prostějova. Proto volíme tip na domácí v krásném kurzu.