Sligo Rovers FC vs. Finn Harps FC

Irsko -> Premier Division

By Dermot McGlone from Ballymote, Co. Sligo, Ireland - St. Patrick's Day 2007, Sligo, CC BY-SA 2.0,
By Dermot McGlone source: Wiki

V toto úterý se sice nehraje Liga mistrů, ale to vůbec nevadí. My se podíváme do naší oblíbené irské Premier Division, kde se nám dnes nabízí duel Sligo Rovers a Finn Harps. Zápas týmů z opačného konce tabulky, který se po měsíčním odkladu dohrává dnes. Analýzu na první plánované utkání najdete zde. Sligo v popředí ač ne úplně na špici. Zato hosté mají spíše sestupové starosti. Zatím čtyřbodový náskok na Wexford jim zajišťuje trošku klidu.

 

Sligo Rovers FC

Domácí nyní okupují pátou příčku s 39 body skóre 32:33. Série čtyř zápasů, ve kterých domácí nevstřelili gól a nasbírali pouze dva body. Doma pak poslední dva soupeři byli bohužel to nejlepší co se v Irsku nyní  nachází a to Dundalk 1:2 a Cork City 0:0. Právě dnešní zápas by tedy měl být zlomovým, jelikož se jedná o výrazně slabšího soupeře než dva zmínění. Trenér domácího týmu se může spolehnout na všechny svoje svěřence, jelikož nikdo není na marodce.

 

Finn Harps FC

Hosté mají jasný cíl a to udržet první ligu. Proto nejdůležitější zápasy jsou s ostatními týmy, které balancují na sestupové hranici. Jakýkoli bodový zisk se silnějšími soupeři by byl sice vítaný, ale málo pravděpodobný. Se silnými soupeři se hlavně nezranit a pohlídat si zápas, aby to nebyl debakl. Přesně toto potvrdil i páteční zápas na hřišti Galway (článek zde). Galway je tým ze střední části tabulky, a hned po poločase už bylo skóre 3:0 pro domácí. Harpos dokázali skóre již pouze korigovat góly v 58. a 75. minutě na konečný ch 2:3. Hosté se nemohou polehnout na tři muže ze základní sestavy:

obránce Josh Mailey (14 zápasů, 1 gól)

obránce Ciaran Coll (24 zápasů, 0 gólů)

záložník Dave Scully (23 zápasů, 3 góly)

 

V Irsku se v této sezóně zdají být pouze 2 mužstva, která odskočila soupeřům a to Dundalk a Cork City. Pak máme střed tabulky do kterého patří právě Sligo Rovers. Tabulku uzavírají tři slabší soupeři kteří se poperou o 1 místo zaručující udržení se v Premier Division. Sligo patří do skupiny středu tabulky a tyto týmy domácí zápasy neprohrávají, a ani neremizují. Kurz odpovídá tomuto faktu a naší volbou je tedy výhra domácích.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,44