VfB Stuttgart vs. SpVgg Fürth

Německo -> 2. Bundesliga

Říci, že dnešní fotbalová nabídka je slabá, tak to je opravdu opatrné tvrzení. Čeká nás týden reprezentační pauzy. Dnes však ještě Německu hostí Stuttgart souseda z tabulky Fürth. Oba týmy zatím nedali příliš gólů a dnes mají co napravovat.

logo_white logo_white logo_white logo_white

VfB Stuttgart

Nováček druhé nejvyšší německé soutěže. Tým s velkým rozpočtem, ambicemi a minulé sezóně jak na horské dráze. Prosinec 2015 – únor 2016 Stuttgart prohrál pouze 1. Na konci listopadu to vypadalo na jasný sestup, a po výměně trenéra v prosinci to pak na konci února vypadalo na útok na pohárové pozice. Jenže závěr sezóny byl stejný jako začátek a tak se tým nyní nachází v druhé lize. V této sezóně je Stuttgart na šestém místě a po další výměně trenéra 15. září dva zápasy vyhrál: venku nad Kaiserslauternem 1:0 a doma nad Braunschweigem 2:0. Následovala remíza v posledním kole venku s Bochumí 1:1. Avšak s blížící se repre pauzou má dnes trenér Stuttgartu plnou hlavu starostí jak postavit základní jedenáctku. Stuttgart dnes nebude mít k dispozici:

obránce Klein (7/0) reprezentace

útočník Asano (4/0) reprezentace

záložník Werner (5/0)

útočník Terodde (7/2) druhý nejlepší střelec týmu

útočník Ginczek (0/0)

 

 

 

SpVgg Fürth

V minulé sezóně se Fürt pohyboval v poklidném středu druhé Bundesligy. Deváté místo, 46 bodů, ztráta na čtvrté St. Pauli 8 bodů a skóre 49:55. V této sezóně pokrčuje opět v podobném styl. Po 7 zápasech má pouze i 2 body méně než Stuttgart a stejně jako Stuttgart nastřílel 9 gólů. Jedná se o tým s třetinovým rozpočtem, který si v poklidu hraje spěšně druhou ligu. V klubu nejsou žádné problémy a přijíždí s relativně plnou sestavou. Dnes bude Furth pouze bez hráčů:

záložník Bolly (0/0)

záložník Gjasula (3/0) kapitán

záložník Sararer (1/0)

 

 

Jedinou významnější absencí na straně hostí je kapitán tým, ale jinak dorazí tým, který před pár týdny dokázal porazit venku velmi gólový Norimberk 2:1. Domácí Stuttgart se dlouhodobě zmítá v problémech a očividně ani zemětřesení před sezónou nepomohlo. Navíc dnes bude z různých důvodů chybět osa týmu. Takže za nás je zde jasná volba value betu v podobě neprohry hostů.

 

Jan E – verifikován

Tip: X2

Kurz: 2,00