Manchester United FC vs. FC Zorya Luhansk

Evropa -> Evropská liga

Jako obvykle nás ve čtvrtek čeká 2. kolo Evropské ligy, která má pro nás opravdu velkou porci zápasů a jako vždy si pro nás připraví nějaká překvapení. My se zaměříme za zápas mezi anglickým týmem Manchester United a ukrajinským celkem Zorya.

V prvním kole doma Zorya sahala po vítězství, ale Fenerbahce srovnalo díky gólu v 95. minutě. Tým z Britských ostrovů nestačil na nizozemský Feyenoord. Z Rotterdamu si odvezl porážku 1:0 a je tedy po prvním kole na posledním místě tabulky.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Manchester United FC

Rudí ďáblové zahájili sezóny výborně, vítězství nad Leicesterem ve finále Community Shieldu. Po té následovaly 4 výhry v Premier League. Následovalo slabší období, tedy prohra v městském derby 1:2 se City, dále pak již zmiňovaná porážka v Nizozemsku. Toto období vygradovalo prohrou 3:1 na půdě nováčka z Watfordu. V sobotu se United vzchopili a porazili mistra ligy doma 4:1. Což může být impuls k obnovení psychické pohody.

Portugalský kouč José Mourinho bude pro tento zápas postrádat:

obránce Phil Jones (0 zápasů 0 gólů)

obránce Luke Shaw (5 zápasů 0 gólů)

záložník Henrikh Mkhitaryan (4 zápasy 0 gólů)

S otazníkem jsou:

útočník Wayne Rooney (6 zápasů 1 gól) – kapitán

útočník Anthony Martial (5 zápasů 0 gólů)

 

 

 

FC Zorya Luhansk

Loni v ligu zakončila na 4. místě, což jí umožnilo vyhnout se předkolům EL a začít rovnou ve skupině. Díky tomuto faktu se mohl ukrajinský klub soustředit na domácí soutěž. Nyní je na druhém místě se 20 body po devíti kolech, na první Šachtar zatím ztrácí pět bodů a k tomu skóre 16:7. Vydařený vstup do sezóny.

Tým je téměř bez absencí, otazník visí pouze nad:

obránce Evgeniy Opanasenko (2 zápasy 1 gól)

obránce Evgeny Tkachuk (2 zápasy 1 gól)

 

 

Pokud chtějí United pomýšlet na postup, tak musejí začít sbírat body. Kde jinde než na domácím hřišti mají lepší příležitost. Kurz na výhru domácích se pohybuje pod 1,2. Tento kurz je příliš nízký, a proto my radši volíme sázku na góly. Pokud chtějí domácí zvítězit, tak musí dávat góly. Hosté pravděpodobně přijedou bránit, ale Britové mají opravdu velkou kvalitu. Takže očekáváme více branek.

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,55