Newcastle United FC vs Norwich City FC

Anglie -> Championship

Dnes večer nám anglický Championship nabízí utkání na hřišti St. James‘ Park kde Newcastle United hostí dalšího nováčka této soutěže z Norwiche. Ještě v minulé sezóně oba tyto kluby sváděli boje v rámci Premier League, ale v tomto roce se oba budou prát o návrat mezi anglickou elitu.

 

Newcastle United FC

Tým vede Rafael Benítez, který na konci minulé sezóny kdy se nepovedlo klub zachránit v Premier League, měl možnost odejít. Jenže jak vidno zůstal a to již leccos naznačuje. Zůstalo i pár klíčových hvězd jako například Jonjo Shelvey, kterého Straky koupili ze Swansea v rámci mohutné přestupové investice ve snaze zachránit Premier League. Těsně před zavřením přestupového oka 24. srpna 2016 přestoupil Daryl Janmaat do Watfordu. Ale ani tento pozdní přestup nikterak tým nezastavil, protože například 13. září deklasovali PR na Loftus Road 6:0. V současné době je Newcastle na 9. místě se skóre 17:7, které jej řadí mezi nejlépe bránící mužstva. Absence Newcastle jsou:

brankář Rob Ellliot (0/0)

obránce Jesus Gamez (1/0)

obránce Massadio Haïdara (0/0)

záložník Vurnon Anita (8/0)

záložník Rolando Aarons (4/0)

 

Norwich City FC

Loňskou sezónu zakončil Norwich na předposledním místě, ale také jen těsně za zachráněným Sunderlandem. Sedmnáctý Sunderland měl 39 bodů Newcastle 37 a Norwich 34. Do této sezóny v Championshipu vlétl jako uragán. V 9 kolech 16 vstřelených gólů, 10 inkasovaných a prozatímní druhé místo s 20 body. Newcastle jich má 16. Tým vede skotský manažer Alex Neil, který u týmu nastoupil 9. Ledna 2015 a tedy sestupovou sezónu přežil celou. Ve 4 venkovních zápasech dokázal Norwich porazit Blackburn Rovers a 17. září Nottingham. V dalších dvou zápasech uhrál remízu v Ipswichi 1:1 a v Birmingham 0:3. Doma zatím tým nenašel přemožitele. Dnes budou Norwichi chybět:

záložník Matt Jarvis (0/0)

S otazníkem je:

záložník Youssouf Mulumbu (5/0)

Vzhledem k vyrovnanosti soutěže a k faktu, že oba týmy mají silný útok i obranu je těžké předvídat kdo z koho. Norwich má průměr 2,9 gólu na zápas, Newcastle 2,7. Takže +2,5 gólu má odpovídající kurz okolo 2,00. Kdo by chtěl trochu zariskovat, tak může zkusit. My se však budeme držet při zemi a tipneme si +1,5 gólu okolo standardních 1,30, protože v posledních 5 zápasech jsou oba týmy v této statistice stoprocentní.

 

Jan E – verifikován

Tip: +1,5 gólu

Kurz: 1,30