Montreal Impact vs Orlando City

USA -> MLS

Ve čtvrtek nám toho fotbal příliš nenabídne, ale i tak jsme dokázali vybrat zajímavý zápas. Je o utkání nejvyšší severoamerické ligy MLS mezi týmy Montreal Impact a Orlando City. Zdejší liga láká mnoho fotbalových hvězd, které už mají nejlepší období kariéry za sebou. Výčet je velký: (Pirlo, Villa, Drogba, Kaká, Gerrard, dříve také Henry či David Beckham).

Severoamerická nejvyšší soutěž je první, kde se zkouší technika při posuzování různých situacích. Rozhodčí může po přerušení hry jít daný incident shlédnout ze záznamu a udělit podle toho verdikt. V těchto končinách jsou diváci na vyspělou techniku zvyklí i z ostatních sportů (NHL, NBA či NFL).

Nyní si představme naše soupeře.

 

Montreal Impact

Kanadský celek nyní okupuje pátou příčku východní konference. v týmu působí jedna z bývalých opor londýnské Chelsea Didier Drogba. Osmatřicetiletý útočník z Pobřeží Slonoviny je druhým nejlepším střelcem týmu s devíti přesnými zásahy. Montreal má zatím v průběhu sezónu průměr 3 branky na zápas. A před vlastními fanoušky dokonce 3,3. Není se čemu divit, že MLS je jedna z nejgólovějších soutěží světa. Montreal bude pro tento zápas postrádat následující hráče:

obránce Calum Mallace (13/0)

záložník Patrice Bernier (15/0)

záložník Andres Romero (0/0)

Otazník visí nad:

záložník Harry Shipp (22/2)

útočník Didier Drogba (19/9)

 

Orlando City

Jeden z nejmladších klubů, založen byl v roce 2013. Hráči floridského Orlanda hrají vůbec nejgólvější fotbal v celé lize. Průměr 3,3 branky na zápas, což hovoří za vše. Nejznámějším hráčem je Brazilec Kaká. Bývalý fotbalista AC Milán nebo Realu Madrid hraje v Americe již svou druhou sezónu. Orlando se nyní nachází na 7. příčce, tedy těsně pod hranicí pro postup do dalších bodů. Ztráta je ale pouze jednobodová. Trenér hostí se v dnešním zápase bude muset obejít bez:

záložník Pedro Ribeiro (3/0)

záložník Cristian Higuita (17/0)

Otazník visí nad:

obránce Rafael Ramos (11/0)

záložník Harrison Heath (5/0)

 

Očekáváme útočný fotbal, a jelikož oba týmy mají kvalitu, radši se vyhneme tipu na vítěze zápasu, ač mírným favoritem jsou právě domácí. Pro nás je nejzajímavější tip na +2,5, jelikož se jedná o gólovou ligu navíc i celky, kterým to tam padá.  Možná absence Didiera Drogby není vůbec zásadní. Kdo by měl přece jenom trošku více odvahy, tak může dát i vyšší over v podobě +3,5.

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,60