Paris SG vs St Etienne

Francie -> Ligue 1  PRO PŘEDPLATITELE!

V pátek nám po reprezentační pauze opět pokračuje ligový fotbal. My se podíváme na předehrávku v  Ligue 1. Uvidíme první zápas čtvrtého kola mezi PSG a St. Etienne. Oba kluby hrají i evropské poháry. PSG se bude prát v základní skupině Ligy mistrů a jeho dnešní soupeř, který se prokousal nepříjemnou kvalifikací, kde ztroskotalo již mnoho favoritů, se bude pokoušet o úspěch v EL.

 

PSG

Bohatý klub z hlavního města, který letos pustil Zlatana Ibrahimoviče, okupuje nyní 5. příčku se šesti body. Samozřejmě Pařížané mají další velká jména, Di Mária či Cavani jsou adekvátní náhrady. V minulé sezóně dokázali nastřílet v domácí lize přes 100 branek a to je úctyhodná bilance. Jediná prohra v Monaku. PSG je týmem, který má velice rozdílné výsledky doma a venku. Před svými fanoušky vyhraje klidně 5:0 a z venkovního zápasu přiveze bezbrankovou remízu. Jelikož má PSG široký a kvalitní kádr, tak každý se v něm rve o místo a podává maximální výkony. Jedná se opět o favorita ligy a to na věci ani nemění nedávný odchod Davida Luize zpět do Chelsea. Trenér domácího týmu bude pro zápas postrádat tyto hráče:

obránce Thiago Silva (0/0)

obránce Auriel (3/0)

obránce Maxwell (0/0)

záložník Pastore (2/0)

 

St. Etienne

Hosté se po loňské vydařené sezóně umístili na 6. příčce a zajistili si tak boje o EL, kde se jim daří.

Nyní jsou aktuálně na 10. místě se čtyřmi body. Tým má samozřejmě kvalitu, ale nejedná se ani zdaleka o to takový velkoklub jako PSG. Finančních zdrojů je viditelně méně, což se projevuje i na šířce kádru.

Hosté přijedou do hlavního města bez těchto hráčů:

obránce Polomat (1/0)

záložník Cornet (1/0)

záložník Clément (1/0)

útočník Tannane (3/0)

útočník Soderlund (1/1)

 

Oba týmy budou v týdnu hrát evropské poháry. PSG čeká domácí zápas Ligy mistrů v úterý s Arsenalem a St. Etienne se chystá na čtvrteční zápas Evropské ligy do německé Mohuče. Sečteno a podtrženo, PSG doma dává obvykle svým vyzyvatelům aspoň tříbrankový nášup a tým St. Etienne nebude výjimkou. Handicap je tedy na místě.

 

Jan E – verifikován

Tip: 1 (AH -1,5)

Kurz: 2,00 

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 1,86 

INFORMACE KANCELÁŘE TIPSPORT: