Polsko vs. Arménie

Svět -> Mistrovství světa kvalifikace

Dnes se nám uzavírá série kvalifikačních utkání na mistrovství světa. Polsko si dnes dá zápas z kategorie lehčích, ale o to nebezpečnějších povinností. Psát obsáhlejší analýzu na vítěze tohoto zápasu by asi bylo zbytečné.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Polsko

Skupina E se zdá být relativně nepřehledná. Je zde hned několik týmů, které mají ambice a šance skončit na prvním místě. Polsko je pro nás určitě jasným favoritem, ale nelze úplně vyloučit Rumunsko, ani Černou Horu. Oba zmíněné týmy sice v danou chvíli skupinu o skóre vedou, ale každý si připsal bod ve vzájemném zápase a k tomu každý 3 body s outsidery skupiny, tedy Kazachstánem a Arménii. Polsko v prvním zápase této kvalifikace v Kazachstánu zaváhalo a remizovalo a tak nyní si již nemůže dovolit pustit body. Dnes se Polsko bude muset obejít bez:

obránce Pazdan (22/0)

obránce Salamon (9/0)

obránce Wawrzyniak (49/1)

obránce Piszcek (52/2)

útočník Milik (33/1)

útočník Sobiech (13/2)

 

 

 

Arménie

Ještě o něco složitější bude analyzovat tohoto soupeře. Jasný outsider skupiny. 2 zápasy, 0 bodů a skóre 0:6. V Dánsku se Arménie dlouho držela a prohrála pouze 0:1. Ve druhém zápase doma s Rumunskem to už však byl debakl 0:5. Za zmínku stojí i přátelský zápas s Českou republikou na konci srpna (článek zde), kde v prvním poločase sice Arménie dvakrát inkasovala, ale na konečných 0:3 upravil až Kopic v 87. minutě. Tento zápas však ukázal, že proti silnějšímu soupeři Arménie nemá moc šanci. Karel Jarolím do první půle poslal ofenzivnější jedenáctku, tedy sestavu více podobné té, které budou dnes Arménci čelit. Arménii bude dnes chybět:

obránce Hambardzumyan (15/1)

záložník Malakyan (5/0)

záložník Mkrtchyan (46/2)

záložník Ghazaryan (51/9)

záložník Yedigaryan (21/0)

útočník Manucharyan (50/9)

útočník Sarkisov (35/5)

útočník Mkhitaryan (59/19) – Manchester United 

 

 

Máme zde jednoznačného favorita a v kurzu 1,17 nemá smysl se vítězstvím Polska ani zabývat. Jakýkoli jiný výsledek než výhra bude velkým šokem a komplikací pro ambiciózní tým trenéra Nawalka. Lze si vsadit +1,5 gólu v 1. poločase (2,25), nebo handicapy (0:1 1,47). Výsledek by se měl podobat zápasu Arménie s Rumunskem. My se však přikloníme k tipu, který je dle nás jistější a to +2,5 gólu v zápase okolo 1,50. 

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5

Kurz: 1,53