S.L. Benfica vs Beşiktaş J.K.

Evropa -> Liga mistrů

Pro nás, fotbalové fanoušky, je úterý velice oblíbené. Čeká nás nálož fotbalové Ligy mistrů. V hlavním městě Portugalska se dnes odehraje první zápas skupiny B.  Benfica hostí tureckého mistra Besiktas, bude to tedy souboj dvou mistrů domácích soutěží. Jelikož Benfica vyhrála domácí ligu s dvoubodovým náskokem před svým městským rivalem Sportingem. I v Turecku souboj na špici přinesl městské derby, kde Besiktas nakonec vybojoval titul o pět bodů před sousedním Fenerbahce. Pojďme si představit dnešní soupeře.

 

S.L. Benfica

Portugalci začali sezónu hned prvním úspěchem, když vyhráli domácí superpohár. Soupeřem jim byla Braga, kterou porazili 3:0. V lize 4 zápasy a z toho 10 bodů za 3 výhry a jednu remízu. Ač to vypadá velmi dobře, tak právě jediné domácí utkání skončilo remízou. Zatím to byly na rozjezd slabší soupeři a Benfica měla mít bodů 12. A co horšího začali kupit zranění hráči a jedná se o hráče základní sestavy. Benfica dosud nehrála dva zápasy díky přímému nasazení do skupiny. Nyní zraněními zasažený kádr bude nucen odehrát dvě utkání týdně. To není vše, v pondělí je čeká silná Braga a hned ve středu další zápas LM. Nyní si ukážeme, se kterými hráči nemůže trenér Rui Vitória pro zápas s tureckým soupeřem počítat.

obránce Jardel (1/0)

záložník Rafa (1/0)

záložník Danilo (0/0)

útočník Jonas (1/0)

útočník Jiménez (2/2)

útočník Mitroglou (2/0)

 

Beşiktaş J.K.

Turecký mistr v domácí lize ve třech odehraných zápasech nasbíral 7 bodů za dvě výhry a jednu remízu. Během těchto tří zápasů vsítil 9 branek. Také stejně jako dnešní soupeř byl nasazen rovnou do základní skupiny LM. Hosté mají ve své sestavě kvalitu jménem Ricardo Quaresma (mistr světa), který působil několik sezón v rivalovi dnešního soupeře Portu. Dále pak Cenk Tosun, který ve třech odehraných zápasech nastřílel už 4 branky. Turci jsou velmi ambiciózní a rozhodně nepřijeli do Portugalska odevzdat body. Už při víkendové domácí výhře 3:1 šetřil některé opory, aby byly pro dnešní zápas fit. Trenér Gunes Senol má k dispozici všechny své hráče.

 

Čeká nás souboj zraněními sužované Benfiky a tureckého mistra Besiktase, který je v plné síle. Pro domácí bude bod velice přijatelný, pro hosty také, ale ti přijeli překvapit. Nepřekvapí však nás, proto hrajeme neprohru hostí.

 

Jan E – verifikován

Tip: X2

Kurz: 2,00