SK Sigma Olomouc vs. FC MAS Táborsko

Česká rep. -> Fotbalová národní liga

Dnes se hraje i jeden zápas z druhé nejvyšší české soutěže, tedy Fotbalové národní ligy. Sigma Olomouc, aspirant na postup, hostí trápící se MAS Táborsko. Jedná se o dohrávku odloženého zápasu pátého kola.

logo_white logo_white logo_white logo_white

SK Sigma Olomouc

V minulém ročníku 1. ligy sestoupila Olomouc až v posledním kole i přes fakt, že v závěrečném utkání na Andrově stadionu porazila Teplice 6:0. Nyní mají Hanáci důvod proč drtit soupeře a dál ukazovat, že hrají Fotbalovou národní ligu neprávem. To se však zatím nedaří, protože po 8 zápasech má Olomouc skóre pouhých 12:4. V posledních dvou zápasech však Sigma nastřílela 5 gólů, ve Varnsdorfu získala 3 body za vítězství 3:0 a v posledním kole pak doma pokořila Žižkov 2:0. Dnes čeká Hanáky o poznání slabší soupeř. 

 

 

MAS Táborsko

Klub se stabilním účastníkem Fotbalové národní ligy. Dříve fungoval v Sezimově Ústí, ale v roce 2011 se sloučili kluby FK Spartak MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor v dnešní MAS Táborsko. V sezóně 2012/2013 se klubu povedlo postoupit do Fotbalové národní ligy a od té doby je již jeho stabilní součástí.  Po 8 odehraných zápasech má klub skóre pouhých 9:9. Na 15. Sestupovou pozici mají hosté náskok 4 bodů. V posledních 5 zápasech klub zvítězil jen 1 a to doma proti 14. Třinci.

 

 

Na dnešní utkání se Olomoučtí těší. Dokonce si na fandění pozvali i svou fotbalovou přípravku. Důležitost zápasu dále podtrhuje i delegování sudího Ondřeje Berkovce. Podle nás zlepšující se Olomouc dnes proti nególovému soupeři potvrdí a to i přes to, že v posledním měření sil 20. září v rámci MOL Cupu doma Olomouc podlehla Táborsku 1:2. Dnes je to však jiná soutěž a Olomouc zvítězí přesvědčivěji.

 

 

Jan E – verifikován

Tip: 1

Kurz: 1,30