Toulouse FC vs. Paris SG

Francie -> Ligue 1   FREE ČLÁNEK!!!

Páteční ligový fotbal nám nabízí i předehrávku Ligue 1. Francouzská nejvyšší soutěž tento víkend začne duelem Toulouse a PSG. Oba týmy si zatím vedou velmi dobře a drží se na špici, ale zatím je odehráno pouze šest soutěžních kol, tudíž z nich toho moc nevyčteme. Toulouse loni skončilo dva body od sestupu a přes léto muselo zapracovat, pokud tým chce zůstat v nejvyšší soutěži. Zato hosté s přehledem vyhráli domácí soutěž bez konkurenta.

logo_white logo_white logo_white logo_white

Toulouse FC

Nyní domácí celek Toulouse okupuje 5. příčku s 11 body a skóre 9:5. Nejednalo se ale o zápasy se špičkovými soupeři. Snad jen remíza v St. Etienne, které hraje ale také EL. Cílem bude určitě udržet prvoligovou příslušnost. Zápasy s velkými favority, na které nemají kvalitou vůbec nárok, mohou klidně spíš odběhat, jak už to tak bývá a spíše se soustředit na slabší celky. Navíc dnes do zápasu nemohou zasáhnout:

obránce Ninkov (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Doumbia (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Akpa-Akpro (0 zápasů, 0 gólů)

záložník Somalia (3 zápasy, 0 gólů)

 

 

 

Paris SG

Pařížanům nemůže už delší dobu nikdo konkurovat. Prostě peníze dělají hodně. Lze za ně zakoupit velkou kvalitu. Zatím druhá příčka za 13 bodů a skóre 15:4, což je nejlepší útok ale i obrana. Letošní ročník bude pravděpodobně opět koncertem týmu z hlavního města. Poslední zápas Pařížanů, který jsme analyzovali najdete zde. V úterý odehráli zápas doma s Dijonem 3:0 a v zápase bylo poznat, že hráči s pohodlným vedením již nikam nespěchali. Další zápas Ligy mistrů čeká francouzského úřadujícího mistra až ve středu, takže nepočítáme s šetřením opor. Široký a kvalitní kádr se lehce vypořádá s absencemi:

záložník Verrati (4 zápasy, 1 gól)

obránce Meunier (4 zápasy, 0 gólů)

 

 

PSG v úterý doma 3:0 na půl plynu, nyní venku to bude stát sice více sil, ale hosté ukáží svou kvalitu a zvítězí. Rozumné je vyhnout se tipu na góly, jelikož PSG venku může hrát klidně na 0:1, ale také na 0:3.

 

Jan E – verifikován

Tip: 2

Kurz: 1,45