Feyenoord Rotterdam vs Manchester United FC

Evropa -> Evropská liga

Dnes se hraje Evropská liga, kompletní první kolo skupinové fáze, celkem 24 zápasů. Takže je z čeho vybírat. Jenže my se snažíme vyhnout Evropské lize, co to jen jde. Včera to vypadalo, že žádný zápas ani dnes nedáme. Nakonec však jsme se nechali inspirovat touto analýzou na Tipsportu zde, a tak níže uvádíme podrobnější analýzu tohoto zápasu.

 

 

 

Feyenoord Rotterdam

Feyenoord tuto sezónu odstartoval famózně. 5 zápasů, 5 vítězství a skóre 15:2. Přesně jak uvádí analýza, Feyenoord se prosazuje takovým „leicesterovským“ fotbalem. V prvních 5 kolech domácí sotěže narazil a pokořil: venku Gronigen 5:0, doma Twente 2:0, venku Heracles 1:0, doma Excelsior 4:1, a naposledy Den Haag 3:1, kdy gól na konečných 3:1 dával v 90+4‘ El Ahmadi. Po třech g´olech v domácí soutěži mají Kuyt (36 let), Jorgensen (25 let a jediná letní posila za 3,5 Mill. €), a Elia (29 let). Svým třetím místem v tabulce Eredivisie v sezóně 2015/16 si Feyenoord zajistil jako jediný holandský klub přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. Nemáme tedy srovnání týmu na evropské úrovni v tomto ročníku. Dnešními absencemi jsou:

brankář Vermeer (0/0)

obránce Van Beek (0/0)

útočník Elia (2/3)

 

 

Manchester United FC

Tuto sezónu je převzal „The Great One“. Jose Mourinho se již na hře Manchesteru podepsal. Dal se čekat pomalý start v novém systému, ale to by nebyl Mou. První tři zápasy jasné výhry, Ibrahimovič 4 góly. Ibrahimovič se trefil i ve čtvrtém gole v derby proti Manchester City, ale to bylo první zaváhání United v této sezóně. Vzhledem k postavení v tabulce Premier League, pátém místě, postoupili United přímo do skupinové fáze Evropské ligy. Dnes tedy bude první zápas Mourinha na lavičce The Reds na evropské úrovni. Dnešní absence dále dokazují jak moc vážně to Mourinho s výkonností bere. Ani Roy Hodgson na Euru 2016, i přes naše varování, si nedovolil posadit na lavičku kapitána Wayne Rooneyho. Mourinho jej do Holandska ani nevzal. Dnešními absencemi jsou:

obránce Jones (0/0)

obránce Shaw (4/0)

záložník Lingard (1/0)

záložník Valencia (4/0)

záložník Schweinsteiger (0/0)

útočnk Memphis Depay (1/0)

útočník Wayne Rooney (4/1)

s otazníkem je:

záložník Mkhitaryan (4/0)

 

V našich analýzách na Euro 2016 jsme psali, že dokud bude Wayne Rooney na hřišti, tak Angličané moc gólů dávat nebudou, zde. Dnes je tedy gólová překážka odstraněna a tak dle nás vyhrají hosté, protože Ibrahimovič je přesně ten správný recept na zataženou holandskou obranu. Dá se zahrát i gól do poločasu. Další tip může být, že Ibrahimovič dá gól. My si však níže dáme dva jednoduché single tipy. Mourinho zvítězí v kurzu okolo 1,90 a dokáže tak, že víkendová porážka od City bylo jen malé klopýtnutí, za které přišly briskně jasné tresty. A dále pak po prvním gólu se pootevře obrana Feyenoordu a padne +2,5 gólu v zápase.

 

Jan E – verifikován

Tip: 2

Kurz: 1,90 

 

Jan E – verifikován

Tip: +2,5 gólu

Kurz: 2,00